metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 1 fotografie v galerii
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanová pro iDNES.cz

Strážníci kolegům radí, jak na pupky

  7:45
Muži zákona sdílí příběhy, které jsou motivací pro všechny „nepřátele osobních vah“.

Začátkem roku se to v novinách, časopisech i na webu hemží články o novoročním hubnutí. Podle mluvčí pražských strážníků Ireny Seifertové je to paradox. Odborníci totiž tvrdí, že je leden i díky kratším dnům jedním z nejméně ideálních měsíců pro start hubnoucí kúry. I přesto se dva její kolegové rozhodli prostřednictvím zpravodaje pražské městské policie podělit o své návody na to, jak zhubnout.

„Chtěli jsme napsat příběh, který by byl motivací pro všechny nepřátele osobních vah. Děkuji Františkovi a Theodorovi za jejich příběhy. Třeba budou motivací pro ty, kteří s nadváhou dosud bojují pouze teoreticky,“ píše v měsíčníku Pražský strážník kolegyně Jiřina Ernestová.

První jmenovaný, psovod František Sova, zhubl během dvanácti měsíců díky pohybu a pravidelné stravě čtyřicet kilogramů. Podle jeho slov mu pomohla především změna pracoviště. Přesunul se totiž z Korunní ulice v centru metropole do Klánovic, kde je na sebe přísnější.

Druhý muž zákona, který se rozhodl jít svým kolegům příkladem – Theodor Šváb, slouží ve skupině Taxi Hlídkového útvaru. Tomu se povedlo nad téměř šedesáti kily navíc zvítězit díky bandáži žaludku.

„S kolegou Theodorem jsme se párkrát potkali. Přiznávám, že jsem přemýšlela, jak se mu asi vystupuje ze služebního auta, jak by v jeho případě vypadal zákrok… na druhou stranu, před taxikáři měl velký respekt,“ vzpomíná Seifertová.

K hubnutí je podle Seifertové třeba hlavně vůle. Na té ona, podle svých slov, vždycky ztroskotá. S příběhy jejích kolegů se můžete podrobněji seznámit na webu městské policie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek