metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav
Městská policie (ilustrační foto) | foto: Václav Jukl

Strážníkům v Praze chybí 245 lidí, další odejdou koncem roku

  17:19
Městské policii v metropoli chybí 245 strážníků. Zhruba dalších sto lidí odejde koncem letošního roku kvůli tomu, že nemají nebo si nedokončili maturitu.

Mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová uvedla, že strážníci mají mít maturitu do září letošního roku. Od příštího roku musí mít podle zákona středoškolské vzdělání s maturitou všichni městští policisté v Česku, protože skončí přechodné období, kdy si mohli vzdělání doplnit.

„Nyní nesplňuje kvalifikační předpoklad, což je středoškolské vzdělání s maturitou, celkem 146 strážníků,“ uvedla Seifertová. Vedení podle ní přesně neví, kolik si jich vzdělání nedoplňuje. Odhadem ale bude muset odejít stovka z nich.

Od poloviny loňského roku se městská policie snaží obsadit co nejvíce volných míst. Loni v květnu strážníkům chybělo 259 lidí.

Městská policie v hlavním městě přišla v minulém volebním období o zhruba stovku zaměstnanců. Masivní vlnu odchodů zažili strážníci v roce 2011.

Nyní u městské policie pracuje celkem kolem 2300 zaměstnanců.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek