metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Větší foto
Terasa Smíchov | foto: TERASASMICHOV.CZ

Střechy „océček“ ožívají. Zpříjemnit si nákupy můžete drinkem nebo třeba koncertem

  16:50
Sobotní odpoledne tráví mnozí Češi v obchodních centrech. Ti, kteří pozítří vyrazí na Chodov, se mohou na střechu místního centra vypravit.

„Letní střechu a celý program jsme navrhli tak, aby si z něj vybral opravdu každý. Start léta na střeše proběhne v sobotu velkou opening party za doprovodu zpěvaček Annabelle a Elis Mraz či DJ Roxtar. V příštím týdnu se mohou návštěvníci těšit například na koncert kapely Eddie Stoilow, sobotní Brazil Night a mnoho dalších doprovodných akcí,“ říká pro Metro marketingová manažerka Westfieldu Chodov Petra Valentová.

Po celé léto zde multifunkční prostor nabídne aktivní odpočinek při sportu či relax v chill out zónách. Nebudou chybět street food stánky, akce pro rodiny s dětmi či hudební koncerty různých žánrů.

Už dnes od 17 hodin se otevře také střecha OC Nový Smíchov. Tento prostor pod názvem Terasa Smíchov také ožije různými akcemi. Zahajovací párty se koná příští pátek.

Na Černém Mostě se rozjede tradiční letní kino Paramount MAX, ale až od 30. června. Každý čtvrtek večer zde bude k vidění nějaký film zdarma.

Kam vyrazit na střechu?

  • V Praze je několik obchodních center s přístupným patrem, třeba i pod širým nebem.
  • Arkády Pankrác
  • Centrum Černý Most
  • Westfield Chodov
  • Nový Smíchov
  • Kotva
  • Galerie Harfa
  • Černá labuť

V Centru Černý Most ale využijí také střešní parkoviště, a to už příští čtvrtek. „Akci Vítání cykloobčánků, na které si předškoláci a děti z prvních tříd mohou nacvičit, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s městskou policií. 

Strážníci si pro děti připravili jízdu zručnosti na kole a dopravní testy. Po jejich úspěšném absolvování získají děti průkaz malého cyklisty a mohou se těšit i na skákací hrad. Celá akce je zdarma a bude se konat od 9 do 17 hodin,“ líčí pro deník Metro Barbora Sádlová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Střecha bude otevřena také v Galerii Harfa, s tradiční letní scénou s divadelními představeními či talk show. Diváci uvidí v premiéře hru Ani o den dýl! Arkády Pankrác nabízejí na střeše Svět medúz, ale i dětské hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek