metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo

Větší foto
Terasa Smíchov | foto: TERASASMICHOV.CZ

Střechy „océček“ ožívají. Zpříjemnit si nákupy můžete drinkem nebo třeba koncertem

  16:50
Sobotní odpoledne tráví mnozí Češi v obchodních centrech. Ti, kteří pozítří vyrazí na Chodov, se mohou na střechu místního centra vypravit.

„Letní střechu a celý program jsme navrhli tak, aby si z něj vybral opravdu každý. Start léta na střeše proběhne v sobotu velkou opening party za doprovodu zpěvaček Annabelle a Elis Mraz či DJ Roxtar. V příštím týdnu se mohou návštěvníci těšit například na koncert kapely Eddie Stoilow, sobotní Brazil Night a mnoho dalších doprovodných akcí,“ říká pro Metro marketingová manažerka Westfieldu Chodov Petra Valentová.

Po celé léto zde multifunkční prostor nabídne aktivní odpočinek při sportu či relax v chill out zónách. Nebudou chybět street food stánky, akce pro rodiny s dětmi či hudební koncerty různých žánrů.

Už dnes od 17 hodin se otevře také střecha OC Nový Smíchov. Tento prostor pod názvem Terasa Smíchov také ožije různými akcemi. Zahajovací párty se koná příští pátek.

Na Černém Mostě se rozjede tradiční letní kino Paramount MAX, ale až od 30. června. Každý čtvrtek večer zde bude k vidění nějaký film zdarma.

Kam vyrazit na střechu?

  • V Praze je několik obchodních center s přístupným patrem, třeba i pod širým nebem.
  • Arkády Pankrác
  • Centrum Černý Most
  • Westfield Chodov
  • Nový Smíchov
  • Kotva
  • Galerie Harfa
  • Černá labuť

V Centru Černý Most ale využijí také střešní parkoviště, a to už příští čtvrtek. „Akci Vítání cykloobčánků, na které si předškoláci a děti z prvních tříd mohou nacvičit, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s městskou policií. 

Strážníci si pro děti připravili jízdu zručnosti na kole a dopravní testy. Po jejich úspěšném absolvování získají děti průkaz malého cyklisty a mohou se těšit i na skákací hrad. Celá akce je zdarma a bude se konat od 9 do 17 hodin,“ líčí pro deník Metro Barbora Sádlová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Střecha bude otevřena také v Galerii Harfa, s tradiční letní scénou s divadelními představeními či talk show. Diváci uvidí v premiéře hru Ani o den dýl! Arkády Pankrác nabízejí na střeše Svět medúz, ale i dětské hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek