metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Terasa Smíchov | foto: TERASASMICHOV.CZ

Střechy „océček“ ožívají. Zpříjemnit si nákupy můžete drinkem nebo třeba koncertem

  16:50
Sobotní odpoledne tráví mnozí Češi v obchodních centrech. Ti, kteří pozítří vyrazí na Chodov, se mohou na střechu místního centra vypravit.

„Letní střechu a celý program jsme navrhli tak, aby si z něj vybral opravdu každý. Start léta na střeše proběhne v sobotu velkou opening party za doprovodu zpěvaček Annabelle a Elis Mraz či DJ Roxtar. V příštím týdnu se mohou návštěvníci těšit například na koncert kapely Eddie Stoilow, sobotní Brazil Night a mnoho dalších doprovodných akcí,“ říká pro Metro marketingová manažerka Westfieldu Chodov Petra Valentová.

Po celé léto zde multifunkční prostor nabídne aktivní odpočinek při sportu či relax v chill out zónách. Nebudou chybět street food stánky, akce pro rodiny s dětmi či hudební koncerty různých žánrů.

Už dnes od 17 hodin se otevře také střecha OC Nový Smíchov. Tento prostor pod názvem Terasa Smíchov také ožije různými akcemi. Zahajovací párty se koná příští pátek.

Na Černém Mostě se rozjede tradiční letní kino Paramount MAX, ale až od 30. června. Každý čtvrtek večer zde bude k vidění nějaký film zdarma.

Kam vyrazit na střechu?

  • V Praze je několik obchodních center s přístupným patrem, třeba i pod širým nebem.
  • Arkády Pankrác
  • Centrum Černý Most
  • Westfield Chodov
  • Nový Smíchov
  • Kotva
  • Galerie Harfa
  • Černá labuť

V Centru Černý Most ale využijí také střešní parkoviště, a to už příští čtvrtek. „Akci Vítání cykloobčánků, na které si předškoláci a děti z prvních tříd mohou nacvičit, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, pořádá městská část Praha 14 ve spolupráci s městskou policií. 

Strážníci si pro děti připravili jízdu zručnosti na kole a dopravní testy. Po jejich úspěšném absolvování získají děti průkaz malého cyklisty a mohou se těšit i na skákací hrad. Celá akce je zdarma a bude se konat od 9 do 17 hodin,“ líčí pro deník Metro Barbora Sádlová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Střecha bude otevřena také v Galerii Harfa, s tradiční letní scénou s divadelními představeními či talk show. Diváci uvidí v premiéře hru Ani o den dýl! Arkády Pankrác nabízejí na střeše Svět medúz, ale i dětské hřiště.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek