metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Petr Daňhel
Další 1 fotografie v galerii
Petr Daňhel | foto: Dragon Spirit BrnoMetro.cz

Stříbro a dvě brambory, brněnské kung-fu je úspěšné

8. července 2018  14:55 Radek Babička
Bojovníci z Dragon Spirit patří mezi nejlepší na světě.

Brněnští bojovníci kung-fu uspěli na otevřeném mistrovství světa v Karviné. Petr Daňhel vybojoval stříbrnou medaili. Jeho kolegové z husovického oddílu Dragon Spirit Filip Macalík a Pavel Svoboda brali pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo. To vše v konkurenci více než dvou set soutěžících z Evropy a Blízkého východu. Petr Daňhel uspěl v oktagonu v disciplíně Light Contact.

„Jedná se o disciplínu jinak nazývanou také Sanda nebo Čínský box. Bojovníci mají sadu chráničů a smyslem jejich souboje je ve dvou dvouminutových kolech zasadit tomu druhému co nejvíce platných zásahů, přičemž každá technika má své bodové ohodnocení,“ říká mistr husovického oddílu Lukáš Novák.

Nejmladší člen výpravy Filip Macalík vybojoval v početně silně obsazené disciplíně Forms-Hard pro děti do devíti let čtvrté místo a stejnou pozici ve stejné disciplíně v kategorii dospělých získal Pavel Svoboda. V disciplíně Forms-Hard jde o co nejlepší předvedení tvrdých sestav z nejrůznějších stylů. Hodnotí se technické provedení, fyzické nasazení, správné dýchání, přehled a bojový duch.

Oddíl Dragon Spirit Brno vznikl v roce 2015 pod hlavičkou husovického Orla a cvičí styl bojového umění Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu. Toto bojové umění se skládá z tradiční části postavené na tradicích kláštera Šaolin a progresivní sebeobranné části pro boj v „betonové džungli“, tedy reálné a intuitivní sebeobrany.

„Náš klub není nijak zvlášť početný, má v současnosti deset členů. Za tři roky našeho působení v Brně u nás cvičilo více než třicet lidí, často se však jednalo o studenty, kteří se po studiu vrátili do míst, odkud pocházejí. Díky malému počtu však máme více možností pro individuální přístup a přípravu,“ říká Novák, který se tomuto stylu kung-fu věnuje už téměř dvacet let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám