metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Stropnický ano, ale starší. Krnáčová souhlasí, aby se stal předsedou pražské buňky

  11:53
Sice váhal, ale nakonec souhlasil. Radmilu Kleslovou může vystřídat Martin Stropnický. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vítá návrh, aby se novým předsedou pražské buňky strany stal ministr obrany Martin Stropnický.

„Ve vedení je potřeba silná osobnost. Martin Stropnický je zkušeným diplomatem a jeho orientace na poctivou politiku je jasná,“ uvedla primátorka. Ministra obrany hodlá do funkce šéfa pražské buňky navrhnout předseda hnutí Andrej Babiš.

Mimořádný volební sněm se uskuteční tuto sobotu. Členové ANO v hlavním městě budou vybírat nové vedení poté, co v říjnu na funkci předsedkyně rezignovala Radmila Kleslová. Babiš v pátek uvedl, že Stropnický sice s kandidaturou zpočátku váhal, ale nakonec souhlasil.

V pražské politice působí za Stranu zelených Stropnického syn Matěj, který byl do říjnového odvolání náměstkem primátorky Adriany Krnáčové z ANO. Jeho návrat do rady, který požadují zelení, považuje Babiš za nepřijatelný.

Na adresu Krnáčové Babiš řekl, že předsedkyní organizace být nemůže, protože musí pracovat jako primátorka. „Má výhodu, že je nezkorumpovatelná, je transparentní, ale mediálně není až tak obratná,“ uvedl o Krnáčové Babiš. Magistrátní koalice se nedávno ocitla v krizi.

Komentáře

Hlavní zprávy

Smyčka ve Strašnicích měla premiéru. Dokonce rovnou dvakrát

vydáno 8. srpna 2022  15:15

O první zkušební jízdu na nové točně u stanice metra Depo Hostivař se postarala měřicí tramvaj, takzvaný pomeranč.   celý článek

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek