metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 31 °C

Středa, 12. srpna 2020. Svátek má Klára.
Univerzita Jana Amose Komenského
Větší foto
Univerzita Jana Amose Komenského | foto: www.ujak.czMetro.cz

Studenti a učitelé UJAKu mohou být klidnější. Ztráta povolení k činnosti nehrozí

26. listopadu 2015  18:15 ČTK, Metro.cz
Ministerstvo školství nenašlo důvody pro zahájení správního řízení k odejmutí státního souhlasu k výuce na soukromé vysoké škole Jana Ámose Komenského (UJAK), uvedl mluvčí školy Jan Červenka i mluvčí ministerstva Jarmila Balážová. Ministerstvo tak reagovalo na dubnový podnět Akreditační komise (AK), který tento krok požadoval.

„Ministerstvo školství posoudilo podnět Akreditační komise k zahájení řízení o odnětí státního souhlasu UJAK a na základě posouzených skutečností se rozhodlo řízení nezahájit,“ uvedla Balážová. Současně ministerstvo školu vyzvalo, aby se doporučeními AK vážně zabývala. Do 15. února 2016 má škola ministerstvu předložit informace. Podle vyjádření školy mají obsahovat harmonogram opatření a zprávu o jejich plnění.

UJAK na webu uvedla, že je připravena spolupracovat. Nadále však trvá na tom, že tvrzení Akreditační komise v odůvodnění podnětu byla neodůvodněná až lživá.

Vedení školy už na začátku května vyvracelo řadu tvrzení z podnětu komise. Takzvaní rychlostudenti, kteří získávají titul za nezvykle krátkou dobu, jsou údajně jen studenti, kteří přicházejí z vyšších odborných škol a jiných vysokých škol. Komise v podnětu uvedla, že v letech 2011 až 2014 absolvovalo tříletý bakalářský program UJAK 6641 studentů. Z toho 1718 za dobu kratší než dva roky - celkem 1491 za rok, a někteří dokonce za méně než šest měsíců.

Škola odmítala i další výtky, například nefunkční systém vnitřního hodnocení. Poukázala rovněž na směšování současného stavu s hodnocením z roku 2010, které v této souvislosti považuje za irelevantní. Počet studentů se podle UJAK od té doby snížil téměř na polovinu, zatímco počet vyučujících jen o 11 procent.

Komentáře

Hlavní zprávy

KOLOBLOG: „Haló? Zrovna šlapu, ale klidně mluv“

Ilustrační snímek Koloblog
vydáno 12. srpna 2020  16:25

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Některé cestovky turistům na povinný test přidají peníze

Filipínský zdravotník v ochranném obleku ukazuje odebraný vzorek pro testování...
vydáno 12. srpna 2020  13:41

Řecko má Čechy rádo. I jejich peníze. Přesto jim nyní vyslalo varování: Bez testů k nám teď nejezděte.  celý článek

Na domy se vrátila obří plachta. Horáková „kryje“ ilegální reklamu

Připomínka popravy Milady Horákové
vydáno 12. srpna 2020  10:01

Připomíná to zákopovou válku. Na jedné straně je Praha a soudy, na druhé majitel domů u Nuselského mostu a provozovatel reklam na nich. Kauza nelegálních...  celý článek

Otrnulo cestujícím? Strážníci řeší denně v metru přes 450 lidí bez roušky

Lidé v pražském metru se chrání rouškami. Od včerejška platí v Praze a několika...
vydáno 12. srpna 2020  5:16

Tři strážníci stojí u turniketů stanice metra Smíchovské nádraží. Další dva jsou na nástupišti. Zrovna nachytali cestujícího bez roušky. Během toho, kdy...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám