metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Sobota, 24. srpna 2019. Svátek má Bartoloměj.

Studenti Karlovky mají své vlastní uniformy. Chcete být in? Pořiďte si školní uniformu

  10:47aktualizováno  10:47
Tradice školních uniforem není pro české vysoké školy ani pro jejich studenty právě typická. To se rozhodli změnit na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde představili první kolekci svých vlastních školních uniforem. Ačkoliv jejich nošení není pro studenty nijak povinné, těší se mezi nimi velké oblibě.

Kolekce Fakulty sociálních sítí Univerzity Karlovy. | foto: Jan ČervenkaMetro.cz

„Řekli jsme si, že by bylo skvělé mít vlastní kolekci trendy fakultního oblečení. Takového, které studenti budou opravdu rádi nosit, bude se jim líbit a bude mít švih a moderní design,“ říká PR koordinátorka Fakulty sociálních věd Marianna Zapotilová. Ačkoliv je tradice stejnokrojů spojena spíše s americkými a britskými univerzitami, podle Zapotilové by slušela i mnoha českým školám.

„Myslím si, že jde o důstojné vyjádření sounáležitosti ke vzdělávací instituci, loajality a myšlenky - kopeme za jeden tým. Nošení uniforem také podprahově tříbí osobní styl a vkus,“ dodává Zapotilová.

Studenti mají nyní na výběr z několika druhů triček, klasických mikin s kapucí na zip, sportovních bund či stahovacích batohů, jejichž cena se pohybuje řádově v několika stokorunách. Specifický prvek pak tvoří logo s náznakem erbu rodu Lucemburků, odkazujícím na patrona školy Karla IV., které spolu s designem oblečení navrhly mladé designérky s ČVUT.

„Nechtěli jsme klasický potisk univerzitní pečetě, který je velmi konzervativní. Líbila se nám představa, že potisk bude oldschoolový, ale zároveň moderní,“ popisuje Zapotilová.

Ačkoliv je kolekce fakultního oblečení v prodeji teprve několik dní, jeho obliba stále roste. Pokud budou studenti fakulty sociálních věd projekt dále podporovat, brzy by mohli studenti oblečení ve stejnokrojích dominovat přednáškovým sálům UK. „Pokud je tak studenti budou vnímat a nosit je na přednášky každý den, rozhodně se tomu bránit nebudeme,“ těší se z úspěchů Zapotilová.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám