metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.
Herci z pořadu Partička | foto: TV Prima

Suchánek má Večírek. Herci z Partičky míří společně do divadla

  13:36
Divadelní prvotinu herce Michal Suchánka uvede Divadlo Brodway pod názvem Večírek. Neobvyklé představení charakterizované jako "krutokomedy" bude mít premiéru 7. března. Režisérem a jedním z protagonistů je Ondřej Sokol.

Na jevišti se objeví i další herci z oblíbené televizní Partičky Richard Genzer, Igor Chmela a s nimi David Matásek, Marek Taclík, Klára Trojanová, Martin Finger, Nela Boudová či Jakub Kohák.

Suchánek začal psát tento svůj dramatický text už před dvaceti lety. Hotovou měl půlku, když si ho přečetl Sokol a přesvědčil ho, ať ho dokončí. "Dialogy mi asi nejvíc připomínají trilogii filmů o rodině Homolkových v tom nejlepším slova smyslu. Je to neúprosné k běžnému člověku a k tomu, jací vlastně jsme. Jak moudříme věkem, myšleno ironicky," řekl Sokol ČTK. Podle něj nejde o sezonní záležitost, ale o hru, která mluví i o zásadních věcech.

Hra si dělá legraci z hudebního průmyslu

Jednou z postav je extrémně neúspěšný zpěvák populární hudby. Ten se smrti a pohřbu spolužáka rozhodne využít k tomu, že z vlastní smuteční písně k této příležitosti udělá konečně svůj průlomový hit. Přitom míra jeho nenadanosti je přímo úměrná míře jeho cílevědomosti.

Zatímco první polovina hry se odehrává na pozadí večírku spolužáků mezi čtyřicítkou až padesátkou při kolaudaci rodinného domu, místem pokračování vzniklého za dramaturgické spolupráce se Sokolem je jízda autobusem na pohřeb jednoho ze spolužáků. "Michal ji psal ve Špindlerově Mlýně. Večer mi vždycky kus přečetl, já mu napsal své nápady a on je do toho montoval. Takže jsem jsem si vlastně určil, co bych chtěl režírovat," podotkl Sokol.

Scénu bude tvořit rozřezaný autobus

Základem obsazení byla Partička, kde podle jeho slov využívají jen část toho, co dovedou. Proto se chtěli společně vidět na klasické činoherní bázi. I to může být podle Sokola zajímavé pro publikum. "I reálný autobus, rozříznutý na jevišti podélně na půl, slibuje nezvyklý a zajímavý vizuální zážitek pro diváky této inscenace," dodal.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Praha plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun

vydáno 15. dubna 2021  9:06

„Pražané si o to v podstatě řekli sami,“ uvedl včera na Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy, když komentoval stamilionové...  celý článek

Vaše fotky z Prahy