metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti
Větší foto
Film Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti | foto: Warner Bros. Pictures

Superman jako černoch. „Černý může být i Krakonoš“

16. září 2018  7:10 Filip Jaroševský Metro.cz
Filmová role nejznámějšího komiksového hrdiny světa bude možná již brzy volná. Internetem totiž již několik dní kolují drby o tom, že se herecký představitel Muže z oceli Henry Cavill chystá svou dosud nejslavnější postavu navždy opustit.

Zatímco jiná filmová studia by na podobnou situaci bleskově reagovala nějakou krycí historkou o tom, že je vše ještě v procesu vyjednávání, Warner Bros, kterým Superman patří, mají vlastní styl. Bleskově začali po kuloárech šířit zprávu, že se do role statečného mimozemšťana chystá obsadit Afroameričana Michaela B. Jordana.

„Já teda nevím. Superman bude černoch. Bond bude černoch... Za chvíli bude i Krakonoš černoch,“ komentuje zvěsti uživatel Michal Večerek na Facebooku Moviezone.cz.

Není zdaleka jediný. Superman je totiž jeden z posledních obyvatel zaniklé planety Krypton, kde se Afroameričané nevyskytovali. „Sám Cavill nepotvrdil, ale ani neodmítl žádné zvěsti, které nyní kolují,“ informoval fanouškovský web epicstream.com.

Superman není jediným ikonickým hrdinou, který by měl do budoucna změnit barvu kůže. Na základě uniklých informací ze studia Sony se již roky zvažuje obsazení černocha Idrise Elby do role Jamese Bonda. Stane se tak ale nejdříve ve chvíli, kdy roli pověsí na hřebík současný agent 007 Daniel Craig. „Černošský James Bond, černoška Johankou z Arku. Tak pevně doufám, že až Hollywood udělá velkofilm o Nelsonu Mandelovi, hlavní roli dostane Luděk Sobota,“ glosoval na téma černošského Bonda Václav Klaus mladší.

Jeden oblíbený superhrdina se již ztmavení kůže na filmových plátnech dočká. Hlavním hrdinou animovaného filmu Spider-Man: Paralelní světy, který bude mít premiéru v prosinci, totiž nebude běloch Peter Parker, ale jeho komiksový nástupce hispánského původu Miles Morales. Studio Sony totiž velmi rádo testuje nové série, a tak chtějí ke klasickému hranému kolegovi zařadit také celovečerní verzi s odlišným představitelem. Zda se jim tento zajímavý marketingový tah vyplatí, se uvidí v prosinci v kinech. „Animák ideálně nakopne vlastní sérii,“ píše autor KarelR na serveru Moviezone.cz. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám