metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Radim Vizváry
Větší foto
Radim Vizváry | foto: Mime PragueMetro.cz

Švandovo divadlo nabídne pantomimu i loutky

5. června 2018  10:45 Pavel Urban Metro.cz
Pokud se chcete v horkých dnech večer zchladit v příjemném prostředí a ještě si užít kulturu, vyrazte tento týden do Švandova divadla.

Zítra a pozítří zde od 19 hodin uvidíte pod hlavičkou Mime Prague skvělé pantomimické představení. Zítra se můžete těšit na Michaelu Starou a její autorské bakalářské dílo Imelda. To zodpoví otázku, o čem to vlastně mluví ženy, když hovoří nohama?Jde o mimické divadlo obohacené o prvky street dance, založené na hudbě a vizuálním zážitku. Režisérem této inscenace je Radim Vizváry.

On sám se pak o den později ukáže se svým souhrnným představením Sólo, za které loni dostal Cenu Thálie. Jeho osmdesátiminutové mistrovství vás provede od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální.

Vizváry měl před necelým měsícem ve Švandově divadle premiéru své další inscenace, nazvané VIP. Tuto iluzionistickou pantomimu můžete vidět opět 9. září.

Když se však vrátíme do tohoto týdne, nenechte si v pátek ve Studiu ujít ani Vítězné svině, tedy premiéru souboru Buchty a loutky. Jde o představení na motivy různých povídek Ladislava Klímy. Groteska s prvky hororu, o čisté lásce a čisté nenávisti. Loutky zahrají o tom, že bolest stává se rozkoší a rozkoš bolestí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám