metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 19. ledna 2022. Svátek má Doubravka.

Další 2 fotografie v galerii
Ikea, oprava domu, Václavské náměstí | foto: IKEA

Švédský nábytek už i na Václaváku

  11:54
Z čela jednoho z domů na Václavském náměstí v hlavním městě bude již brzy svítit povědomý žlutý nápis na modrém podkladu. Švédská nábytkářská firma Ikea zde plánuje do léta tohoto roku otevřít svůj již pátý obchod v Česku.

Z bývalého sídla pobočky České spořitelny si ale lidé nebudou ve velkém nosit nábytek na zádech, ani zde nebudou moci poobědvat oblíbené masové kuličky. Ve dvou patrech budovy o rozloze osmi set metrů čtverečních chce společnost své výrobky především prezentovat.

„Jde o dočasný prostor, kam mohou zákazníci přicházet za inspirací a za našimi specialisty, kteří jim pomohou při plánování kuchyní, šatních systémů či úložných prostor v obývacích pokojích. Jeho součástí bude i naše oblíbená kavárna a prostory pro workshopy, semináře a­ další akce určené všem, kteří mají zájem o naši značku či design vůbec. Expozice nabídne nečekaná řešení a různé neotřelé kombinace výrobků, tvarů a materiálů a zaměří se na prezentaci novinek ze sortimentu Ikea a nových kolekcí,“ řekl deníku Metro lídr projektu Peter Tichý.

Svůj nový obchod Ikea nazývá pop-up studio. Podobné dočasné prodejny malého formátu už nábytkářská společnost nedávno otevřela v řadě evropských měst, jako je Varšava, Curych, Stockholm či Řím.

Zatím není jisté, jak dlouho na svých místech vydrží. Pop-up pobočky totiž mají hlavně udržovat v centrech měst povědomí o značce. Může se tak klidně stát, že se prodejna po pár měsících odstěhuje z Václavského náměstí jinam. „Po půl roce projekt vyhodnotíme a rozhodneme se, jaké kroky je třeba dále udělat,“ uvedla mluvčí Ikea Zdeňka Pecková.

V pětipatrové budově na Václavském náměstí 16 zatím probíhá rekonstrukce. Zatímco Ikea obsadí pouze přízemí a první patro domu, ve zbylé části se usídlí pobočka sítě hotelů Pytloun Hotels. Smlouvu o pronájmu zbytku budovy podepsala hotelová firma s tou nábytkářskou teprve minulý týden.

Komentáře

Hlavní zprávy

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Jako na záchodě? Fáma o voňavém hlavním nádraží vyvolává emoce

vydáno 18. ledna 2022  6:19

Lidé v nádražní hale by se při čekání na vlak mohli cítit třeba jako v ovocném sadu, v pralese či na rozkvetlé louce. Stejně tak by jim však vůně mohla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy