metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Sobota, 19. ledna 2019. Svátek má Doubravka.
Ikea, oprava domu, Václavské náměstí
Další 2 fotografie v galerii
Ikea, oprava domu, Václavské náměstí | foto: IKEA

Švédský nábytek už i na Václaváku

15. ledna 2018  11:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Z čela jednoho z domů na Václavském náměstí v hlavním městě bude již brzy svítit povědomý žlutý nápis na modrém podkladu. Švédská nábytkářská firma Ikea zde plánuje do léta tohoto roku otevřít svůj již pátý obchod v Česku.

Z bývalého sídla pobočky České spořitelny si ale lidé nebudou ve velkém nosit nábytek na zádech, ani zde nebudou moci poobědvat oblíbené masové kuličky. Ve dvou patrech budovy o rozloze osmi set metrů čtverečních chce společnost své výrobky především prezentovat.

„Jde o dočasný prostor, kam mohou zákazníci přicházet za inspirací a za našimi specialisty, kteří jim pomohou při plánování kuchyní, šatních systémů či úložných prostor v obývacích pokojích. Jeho součástí bude i naše oblíbená kavárna a prostory pro workshopy, semináře a­ další akce určené všem, kteří mají zájem o naši značku či design vůbec. Expozice nabídne nečekaná řešení a různé neotřelé kombinace výrobků, tvarů a materiálů a zaměří se na prezentaci novinek ze sortimentu Ikea a nových kolekcí,“ řekl deníku Metro lídr projektu Peter Tichý.

Svůj nový obchod Ikea nazývá pop-up studio. Podobné dočasné prodejny malého formátu už nábytkářská společnost nedávno otevřela v řadě evropských měst, jako je Varšava, Curych, Stockholm či Řím.

Zatím není jisté, jak dlouho na svých místech vydrží. Pop-up pobočky totiž mají hlavně udržovat v centrech měst povědomí o značce. Může se tak klidně stát, že se prodejna po pár měsících odstěhuje z Václavského náměstí jinam. „Po půl roce projekt vyhodnotíme a rozhodneme se, jaké kroky je třeba dále udělat,“ uvedla mluvčí Ikea Zdeňka Pecková.

V pětipatrové budově na Václavském náměstí 16 zatím probíhá rekonstrukce. Zatímco Ikea obsadí pouze přízemí a první patro domu, ve zbylé části se usídlí pobočka sítě hotelů Pytloun Hotels. Smlouvu o pronájmu zbytku budovy podepsala hotelová firma s tou nábytkářskou teprve minulý týden.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám