metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Středa, 8. prosince 2021. Svátek má Květoslava.
Podolská vodárna. | foto: PVKMetro.cz

Svět oslaví Den vody, podolské vodárenské muzeum pořádá bezplatné prohlídky

  11:21
Volný vstup do Muzea pražského vodárenství v Podolí připravily v rámci oslav Světového dne vody pro zájemce Pražské vodovody a kanalizace. Připomínka letos připadá na neděli 22. března. Muzeum si budou moci lidé prohlédnout v sobotu 21. března a poté v neděli 22. března vždy od 9.30 do 16.30 hodin.

Muzeum pražského vodárenství

Volný vstup v rámci Světového dne vody. Podolská ulice č. 15, Praha 4 - Podolí.

  • Sobota 21. března 9.30 - 16.30 hodin.
  • Neděle 22. března 9.30 - 16.30 hodin.

„Pro malé návštěvníky jsme připravili divadelní představení o Zlaté rybce, které se uskuteční v sobotu od 11 a 14 hodin v čerpací stanici vodárny Podolí,“ informoval mluvčí společnosti Tomáš Mrázek s tím, že expozice Muzea pražského vodárenství se nachází v objektu staré filtrace úpravny vody Podolí, Podolská ulice číslo 15.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň představuje i současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. „Letos jsme expozici doplnili o dvě čerpadla, která doplní ukázky čerpací techniky o stroje používané v nedávné minulosti. Exponáty jsou z roku 1955 a 1978,“ uvedl Mrázek.

První Muzeum pražského vodárenství vzniklo v roce 1952 v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla otevřena expozice s výstavní plochou o rozloze 800 metrů čtverečních. Přístup je nyní bezbariérový.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kdo chce tisknout noviny a knížky, nebo balit zboží pro zákazníky, ten si před Vánocemi počká

vydáno 8. prosince 2021  10:00

Papír si vzít nedáme. Vyznavači tištěných novin, časopisů a literatury milují šustot obracených stránek. Vydavatelé však mají starosti.  celý článek

Počíhejte si na něj. Nový bus v Praze střídá linky jako ponožky

vydáno 8. prosince 2021  5:33

Prototyp vozu SOR bude po hlavním městě jezdit rok. Znají ho i v Hradci Králové nebo například v Kladně.  celý článek

Ne každá skulina je bezpečná. Nemáte náhodou doma v kamnech sýkorku?

vydáno 7. prosince 2021  18:54

Podívejte se občas pozorně do systému vytápění. Komín z plynového kotle nebo z topení bez krycí mřížky se může stát pro zvířecího návštěvníka pastí....  celý článek

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy