metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym

Větší foto
Svatomikulášská městská zvonice | foto: Prague.euMetro.cz

Světlo na konci tunelu. Také památky postupně otevírají. Poradíme, kam už je možné zajít

  17:59
Společnost Prague City Tourism letos připravila pro návštěvníky hned několik novinek. Česko se pomalu vrací s uvolněním protikoronavirovým opatřením do normálu a lidé opět mohou navštívit některé pražské památky.

„Po nekonečně dlouhých pandemických měsících je otevření Petřínské rozhledny, zrcadlového bludiště a Staroměstské radnice prvním světélkem na konci tunelu. Než nám situace umožní otevřít návštěvníkům další objekty a instituce, můžeme si alespoň všichni užít krásné výhledy,“ uvedla Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Další památky se lidem zpřístupní už v pátek. Turisté budou moci navštívit obě mostecké věže na Karlově mostě, Svatomikulášskou městskou zvonici, Novomlýnskou vodárenskou věž a Prašnou bránu.

Společnost Prague City Tourism pro letošní rok připravila několik novinek. Jednou z nich je například možnost zakoupit si vstupenku na Petřínskou rozhlednu on-line a vyhnout se tak frontě. Zájemci se také mohou zúčastnit komentovaných prohlídek s průvodci, které se netýkají pouze rozhledny samotné, ale i celého petřínského vrchu. Připraveny jsou i různé slevové akce.

Kromě věží a rozhleden se v metropoli otevírají i další instituce. Zítra prostory zpřístupní například Národní muzeum. Před jeho návštěvou je ale potřeba si prohlídku zamluvit na webu www.nm.cz. Kapacita budovy i jednotlivých expozic je omezena. Například výstava Sluneční králové je na všechny květnové víkendy vyprodaná. Zájemci o prohlídku tak mohou vybírat jen ze všedních dnů. Zítra se otevře i Národní galerie. Ve středu bude uvedeno do provozu také Národní technické muzeum.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před covidem byl coworking spíše módou pro jednotlivce, teď se stal pravidlem

vydáno 16. srpna 2022  5:04

Dilema mezi home officem a přítomností v kanceláři. To nyní řeší mnoho firem. Trendy pociťují developeři. Přizpůsobují tomu své plány.  celý článek

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek