metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
Svatomikulášská městská zvonice | foto: Prague.euMetro.cz

Světlo na konci tunelu. Také památky postupně otevírají. Poradíme, kam už je možné zajít

  17:59
Společnost Prague City Tourism letos připravila pro návštěvníky hned několik novinek. Česko se pomalu vrací s uvolněním protikoronavirovým opatřením do normálu a lidé opět mohou navštívit některé pražské památky.

„Po nekonečně dlouhých pandemických měsících je otevření Petřínské rozhledny, zrcadlového bludiště a Staroměstské radnice prvním světélkem na konci tunelu. Než nám situace umožní otevřít návštěvníkům další objekty a instituce, můžeme si alespoň všichni užít krásné výhledy,“ uvedla Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Další památky se lidem zpřístupní už v pátek. Turisté budou moci navštívit obě mostecké věže na Karlově mostě, Svatomikulášskou městskou zvonici, Novomlýnskou vodárenskou věž a Prašnou bránu.

Společnost Prague City Tourism pro letošní rok připravila několik novinek. Jednou z nich je například možnost zakoupit si vstupenku na Petřínskou rozhlednu on-line a vyhnout se tak frontě. Zájemci se také mohou zúčastnit komentovaných prohlídek s průvodci, které se netýkají pouze rozhledny samotné, ale i celého petřínského vrchu. Připraveny jsou i různé slevové akce.

Kromě věží a rozhleden se v metropoli otevírají i další instituce. Zítra prostory zpřístupní například Národní muzeum. Před jeho návštěvou je ale potřeba si prohlídku zamluvit na webu www.nm.cz. Kapacita budovy i jednotlivých expozic je omezena. Například výstava Sluneční králové je na všechny květnové víkendy vyprodaná. Zájemci o prohlídku tak mohou vybírat jen ze všedních dnů. Zítra se otevře i Národní galerie. Ve středu bude uvedeno do provozu také Národní technické muzeum.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy