metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 6 °C

Úterý, 18. prosince 2018. Svátek má Miloslav.
Unikátní akce Rock Meets Classic
Větší foto
Unikátní akce Rock Meets Classic | foto: JVS GROUPMetro.cz

Světově úspěšná show snoubí rock a klasiku. Míří do Prahy

30. prosince 2017  7:55 Marek Peška
Kapely hrají se symfonickým orchestrem. Koncertní série Rock Meets Classic se chystá v dubnu.

Už osm let těší fanoušky rocku i klasiky. Tak dlouho jezdí po světě unikátní koncertní show Rock Meets Classic. Na jednom pódiu hrají legendy rockové hudby s velkým symfonickým orchestrem za zády. Konečně se tato akce představí i v Česku. Organizátoři slibují, že návštěvníci koncertu uvidí strhující koncert té nejvytříbenější rockové hudby.

Fanoušci se mohou těšit na Francise Rossiho ze skupiny Status Quo, Lea Leoniho a Nica Maedera z Gotthard, Johna Helliwella a Jesseho Siebenberga ze Supertramp, Erica Baziliana z The Hooters a Michaela Sadlera ze skupiny Saga.

Obří show za osm let navštívilo několik milionů fanoušků. Na rockovém kolosu v minulosti hrály také osobnosti jako Ian Gillan z Deep Purple, Alice Cooper a Don Felder z Eagles, Steve Lukather z Toto nebo Joey Tempster ze švédských Europe.

Kdo v Praze vystoupí

  • Francis Rossi (Status Quo). Málokdo nezná jejich zásadní hity jako In The Army Now, Down Down nebo Rockin All Over The World. Chystá se speciální set The Best Of.
  • Leo Leoni a Nic Maeder (Gotthard). Kytarista a zpěvák ze švýcarské kapely Gotthard přijedou do Prahy představit svoje pojetí hard rocku. V jejich zvuku lze slyšet vlivlegend, jako jsou Led Zeppelin nebo AC/DC.
  • John Helliwell a Jesse Siebenberg (Supertramp). Hrají od roku 1979 a jejich Breakfast in Amerika je světovým hitem. Prodali přes 60 milionů alb.
  • Eric Bazilian (The Hooters). Je autorem skladeb Bon Joviho, Patti Smith či Robbieho Williamse, jeho kapela patří mezi zlaté dědictví rocku.
  • Michael Sadler (Saga). Kapela se proslavila svou pestrou hudbou s klávesovými plochami postavených do několikapatrových hradeb.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před Vánoci rapidně stoupá čas, který v práci věnujeme soukromým záležitostem

Ilustrační snímek
vydáno 18. prosince 2018  15:01

„Zajeďte se podívat teď ve všední den dopoledne k nějakému obchodnímu centru,“ telefonovala do deníku Metro pražská důchodkyně Marta. Půl hodiny hledala...  celý článek

Nejčastěji děláme vánoční nákupy na Andělu a Václaváku

Nový Smíchov. Nákupní centrum.
vydáno 18. prosince 2018  12:11

Mezi nejoblíbenější místa využívaná v hlavním městě k předvánočnímu nákupu dárků patří obchodní centra. V počtu návštěvníků v tomto období každoročně vede...  celý článek

Skákání králíkem přes babičky i hledání kódů v MHD. Vyzkoušeli jsme aplikaci DPP

Obrázek ze hry.
vydáno 18. prosince 2018  9:29

Proč si nahrávat do svého chytrého mobilu aplikaci, která vás bude vychovávat? Nad touhle otázkou jsme si lámali hlavy i my v redakci deníku Metro....  celý článek

Rozkvetlé stromy v prosinci? Nic neobvyklého, říká dendrolog

Olbrachtova v Praze 4. Foceno 8. prosince.
vydáno 18. prosince 2018  6:48

Jírovce nebo jabloně si rády „zaplodí“ i v zimě. Může to být naposled.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám