metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 15 °C

Sobota, 8. května 2021. Den vítězství.

Dalších 9 fotografií v galerii
Lidé demonstrovali proti Rusku. | foto: oMEN

Svlékli trička, ale ňadra neukázali. Aktivisté se připoutali k ruské ambasádě

  16:54
Několik proukrajinských aktivistů s transparenty se dnes připoutalo k plotu ruského velvyslanectví v Praze, policie je odstřihla, věc s nimi řeší jako přestupek. „Pět osob se připoutalo k plotu u jedné ambasády, kolegové z ochranné služby zasáhli, ty lidi odpoutali a předvedli je na místní oddělení v Praze,“ řekl mluvčí policejního prezidia David Schön. Podle serveru iDNES.cz demonstranti protestovali proti postupu Ruska v ukrajinské krizi.

Web uvádí, že aktivistů bylo sedm a k plotu velvyslanectví se připoutali hodinu po poledni. „Ještě předtím jsme na plot vyvěsili několik transparentů,“ cituje iDNES.cz mluvčího skupiny oMEN Jakuba Jareše. Demonstranti také na ambasádě podle serveru předali dopis ruskému velvyslanci Sergeji Kiselevovi. Vyzývají ho, aby svým dílem přispěl k zastavení násilí.

Na transparentech měli aktivisté hesla proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi v češtině a ruštině. Měli také pomalovaná těla a na nich ukrajinské vlajky. Na jednom z transparentů byl nápis „Putin-Vůdce-Věznitel-Vrah!“ Skupina, která si říká oMEN, na sebe upozornila už loni v říjnu, kdy dva její členové dali na tiskové konferenci vlády své názory najevo tak, že svlečení do půl těla premiéra Bohuslava Sobotku vyzvali, aby bránil svobodu a nepomáhal ruskému prezidentovi Putinovi. Skupina oMEN se inspirovala u ukrajinských feministek Femen, které často protestují do půl těla nahé.

Lidé demonstrovali proti Rusku.
Lidé demonstrovali proti Rusku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy