metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.

Větší foto
Režisér Jan Hřebejk | foto: BARLETTA

Tandem Hřebejk-Jarchovský chystají seriál o Rathovi a Dbalém

  12:12
Filmaři připravují filmové ztvárnění knih Sněžím! Deník bílé mafie a Operace Rath, které popisují slavné české kauzy a dění v podsvětí. Bude to čtyřdílný komediální krimiseriál.

Tvůrčí spojení režiséra Jana Hřebejka, scenáristy Petra Jarchovského a producentů Maji Hamplové a Matěje Chlupáčka začíná plodit další projekt. Jejich prvním společným – a právě natáčeným – je čtyřdílný komediální krimiseriál pro Českou televizi Pozadí událostí. Filmové ztvárnění třaskavých knih dvou slavných kauz českého podsvětí Radka Kedroně „Sněžím! Deník bílé mafie“ a „Operace Rath“ dostalo název Sněžím!

„Za ten rok doma jsem konečně viděl Vlka z Wall Streetu nebo seriál Boj o moc. A postupně propadl sebeklamu, že to musím dokázat také. A na knihách Radka Kedroně nás s Petrem Jarchovským oslovil jejich černý humor,“ říká režisér Jan Hřebejk. Na scénáři se pracuje, natáčet by se mělo na jaře příštího roku, diváci by měli Sněžím! vidět na podzim roku 2022.

TV série, nebo film?
„Obě knihy jsme se rozhodli spojit do jednoho příběhu. Obě kauzy totiž vyšetřoval jeden a tentýž tým vyšetřovatelů. Uvažujeme o dvanáctidílné TV komediální krimisérii, která může být případně prezentována i v podobě dvou celovečerních kinofilmů. Ještě uvidíme, kam a jak se projekt rozvine,“ představuje plány jeden z producentů, Matěj Chlupáček.

Korupce pod bílými plášti
Oba příběhy spojuje nejen tým vyšetřovatelů, ale také lékařské prostředí a neuvěřitelná bezskrupulózní chamtivost hlavních aktérů. Autor knih Radek Kedroň sledoval pozadí těchto korupčních případů, shromáždil dokumenty z vyšetřování, zpovídal státní zástupce, detektivy i svědky. Sestavil podrobnou rekonstrukci kauz, která nahlíží na notoricky známé příběhy z dosud neznámých úhlů a zprostředkovává unikátní pohled do prostředí elitních policejních kriminalistů.

Sněžím! Deník bílé mafie
Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který byl odsouzen na devět let nepodmíněně, proslul v médiích tím, že si o svém korupčním, finančním i kokainovém tažení vedl barvitý deník s popisem toho, jak mafie v českém zdravotnictví fungovala – od dodavatelů přes šéfy zdravotnických zařízení a vysoké státní úředníky až po vyhlášené kmotry. Dalším příběhem série je ten o lékaři Rathovi.

Operace Rath
Lékaři David Rath, Petr Kott a Kateřina Pancová maskováni bílými plášti zavlekli do středočeského kraje jednoho z nejzákeřnějších parazitů současnosti – klientelismus. Miliony brali, ač měli jasné signály, že po nich policie jde. Všichni jsou v současné době ve vězení. 

Komentáře

Hlavní zprávy

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Vaše fotky z Prahy