metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Neděle 25. září 2022. Svátek má Zlata

Další 1 fotografie v galerii
Zabrat dostaly chodníky i silnice. | foto: Karel Nechmac

Technika poškodila chodník. Městská část volá po opravě, nejdřív se ale dostaví byty

  20:00
Na první pohled to vypadá, že tudy projel tank. Poškozené chodníky má na svědomí ale jen obyčejná těžká technika, která do úzké ulice Pod Svahem v Praze 4 vozila stavební materiál.

„V Braníku dokončuje investor výstavbu nájemních domů. Jsou krásné. Leč okolní chodníky dostaly v průběhu výstavby od těžké techniky zabrat. Zkuste projet třeba s kočárkem,“ napsal deníku Metro čtenář Karel Nechmac a připojil také několik fotek z místa. Za svůj podnět získává odměnu 300 korun.

Podle radnice Prahy 4 developer cestu, kudy stroje ke stavbě jezdily, opraví. „Pokud dojde ke změně schůdnosti komunikace, k čemuž zřejmě došlo, tak odbor dopravy vyzve správce komunikace k nápravě. V našem konkrétním případě je jím Technická správa komunikací. Ta podle našich informací projednala s investorem akce výstavby bytů a jeho dodavatelem, že komunikaci opraví,“ uvedl pro deník Metro Vít Drbal z Odboru kanceláře starosty Praha 4. „Vzhledem k tomu, že ještě nejsou všechny stavební práce hotovy, tak by k opravě komunikace mělo dojít po dokončení celé investorské akce,“ dodal Vít Drbal.

Pokud investor při budování stavby poškodí své okolí, musí dotyčný problém napravit. Příkladem za všechny je budování dálnice. V případě. že těžká technika při její stavbě nebo rekonstrukci poškodí okolní silnice, musí je stát následně na své náklady vrátit do původního stavu.

Opravu musí zajistit developer.

Jaké fotografie odměňujeme nejvíc?

Máme pro vás tipy a rady, které vám mohou pomoct lépe dosáhnout na odměnu a otištění fotky v novinách.

 • Aktuální fotky co nejdříve. Snímky z akcí posílejte v den konání akce.
 • Zpravodajství. Posílejte fotky zpravodajské. Snímek západu slunce je pastva pro oči, ale na stránky novin se nehodí.
 • Kde a co. Někteří nám zapomínají připsat ke snímkům, co a kde na fotce je. Neznáte-li přesnou ulici, nevadí. Nějaký popis místa to chce vždycky.
 • Boj o čas. V novinách máme uzávěrky. Když nám pošlete fotku pozdě večer, nestíháme ji do druhého dne otisknout. Pokud jde o aktualitu, za dva dny je snímek „prošlý“.
 • Zajímavosti vítězí. Praha je sice fotogenická, ale zaměřte se na změny, kterých si třeba jen tak někdo nevšimne.
 • Závady, problémy, nesmysly. Nepovedená oprava nebo poničená socha? Značka vzhůru nohama? Takové fotky nás zajímají. Navíc pokud o problému napíšeme, často se stane, že se dotyčná osoba nebo instituce chytí za nos a problém odstraní.
 • Galerie snímků. Všechny fotky, jež prošly prvním kolečkem, najdete na stránkách metro.cz. Z nich vybíráme snímky do novin, na základě některých píšeme články. Pokud se o víkendu konal festival nebo slavnostní průvod, pošlete nám třeba jen pět fotek. Deset snímků z jedné akce je prostě už trochu moc.
 • Pikantnosti. Auto sjíždějící schody na Petříně bylo prostě hitem. Mějte oči otevřené, třeba na kuriózní situaci narazíte i vy.
 • Diakritika a gramatika. Když jste smutní, že nám trvá přebírání fotek dlouho, pomůžete nám zkrátit tento čas, jestliže budete psát s diakritikou a nebudete používat verzálky.
 • Lidé by vám neměli chybět. Fotíte akce pro lidi? Dostaňte je do hledáčku fotoaparátu nebo mobilu. Festival vypadá smutně, když na fotce nejsou žádní návštěvníci.
 • Nohama na zemi. Neposílejte foto vzhůru nohama či naležato. Systém je neumí obrátit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek