metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
Tereza Voříšková ve filmu Laputa. | foto: BioscopMetro.cz

Tereza Voříšková: Naše generace se nemá proti čemu vymezovat

  11:27
Tereza Voříšková na sebe poprvé upozornila před téměř deseti lety. Za tu dobu se vyhoupla mezi velmi žádané herečky, a to i za mořem. Mladá herečka teď září v novém nízkorozpočtovém debutovém filmu Laputa, který vypovídá mnohé o životě dnešní mládeže. Snímek, který jde zítra do kin, režíruje Jakub Šmíd.

O čem je film Laputa?

Je to film o holce, majitelce baru, která je ztracená ve světě. Snaží se najít ostrov, jako Laputu (z knihy Gulliverovy cesty, pozn. redakce).

Co vás oslovilo, když přišla tato nabídka?

Strašně se mi líbil scénář. Je napsaný hrozně lidsky. Pak jsem měla casting s režisérem Jakubem Šmídem a podle toho, jakým procesem nás provedl, tak jsem věděla, že se hodně naučím.

Jaká s ním byla spolupráce?

Pro něj to byl sice celovečerní debut, ale nebylo to vůbec cítit. Natočil už předtím dobré filmy. Je to velmi citlivý a hotový režisér, takže se mi spolupracovalo moc dobře.

Je v hlavní postavě Johanky něco přímo z vás?

Je v ní ze mě hodně. Také je tam moje sestra, tu jsem vykradla, jak se dalo. Trochu se bojím, že až to uvidí, tak mě propíchne. Vzala jsem jí veškeré intonace a gesta.

Ve filmu se zástupci mladé generace vypořádají se svými životy. Je problém, že nevědí co se životem?

Je to hrozně rozpolcené. Část naší generace žije tak, jak o tom vypráví film. Můžou všechno a nevědí co by vnitřně. Nemáme, proti čemu se vymezovat. Je tady ale i ta druhá polovina, což jsou ambiciózní mladí lidé, kteří vydělávají velké peníze a jsou úspěšní ve svých oborech, a to už v mladém věku.

Hlavní hrdinka hodně řeší i vztahy. S muži, s matkou. Není to jedna z hlavních věcí, co nás trápí?

Myslím si, že rodinné vazby jsou úplně všechno. Pro mě je rodina v současné chvíli, hlavně ten ženský kruh, nejdůležitější. Neumím si představit bez jejich rady a pomoci svůj život.

Na co se diváci mají těšit?

Je to samozřejmě specifický film a není pro široké publikum. Ale někdy vás překvapí malý film, od kterého nevíte moc co čekat.

Máte nabitý program, točíte i seriál v zahraničí. Máte čas i na sebe?

Už mi končí osmý měsíc, kdy jsem neměla žádné volno. Ještě mě v listopadu čeká s Honzou Hřebejkem další série Exorcisty a pak už volno.

V létě jste si zahrála Julii na Letních Shakespearovských slavnostech. Láká vás vrátit se k divadlu?

Hodně záleží na nabídkách. Divadlo nedělám z respektu k filmu. Shakespearky byly dobré v tom, že začaly a skončily. Když ale přijde dechberoucí nabídka, tak ji samozřejmě vezmu. Poslední dobou se mi po divadle strašně stýská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy