metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Děti se kontaktu se zvířaty bát nemusí. | foto: Metro.cz

Testovali jsme atrakce s dvouletou dcerou. Poradíme, kam se vyplatí na Slovensku zajet

  16:31
Pro malé neposedy se těžko hledají turistické cíle, které je natolik zaujmou, aby vám nebylo líto vstupného. Podívejte se, co se nám osvědčilo.

Ačkoli Národná zoo Bojnice není tak rozlehlá, malé děti ocení menší výběhy. Zvířata tak můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti. Mezi největší lákadla patří sloni, medvědi a lvi. Milovníci pravěku se mohou vypravit do Dino adventure parku v Bojnicích. S kočárkem můžete vystoupat na vyhlídkovou věž Čajka v oblakách, pod kterou se choulí šmoulí vesnička ve tvaru hub. 

V Liptově doporučujeme Kontakt Zoo, která je hned vedle akvaparku Tatralandia. V zoo můžete přímo do výběhů, batolata si užijí mezi králíky a ovcemi. Teenagery pustí k šelmám, za doprovodu chovatelů se podívají ke lvům, tygrům nebo si pohladí medvídě. U vchodu lze koupit krmení pro lamy, poníky, ovce, kozy i oslíka. S celodenním páskem na ruce můžete přicházet a odcházet do areálu, jak potřebujete. 

Užitečné rady

  • Nejlepší termín pro dovolenou jsou letní prázdniny. Řada atrakcí má mimo sezónu zkrácenou otevírací dobu, například jen víkendy.
  • Tradiční pokrmy za slušné ceny najdete v kolibách a salaších. U Koliby Bešeňovka se malé děti vyřádí na obrovském venkovním hřišti. Na salaši Zbojská se vylezte na vyhlídkovou věž Zbojná, v mezipatrech mají vycpaná zvířata. Okolo vás se budou pást krávy a koně.
  • Podrobné cestovatelské tipy najdete na www.Slovakia.travel.
  • Slovenskou dálniční známku snadno koupíte online na eznamka.sk/sk/.

Díky teplým bazénům vydrží v Tatralandii dlouho i ty největší zmrzlíci. Můžete se rozmazlovat ve vnitřních bazénech se sladkou i slanou vodou o teplotě 34–36 °C. Popíjet můžete u baru přímo ve vodě. Nechybí ani skluzavky a vodní atrakce pro nejmenší. Velké tobogany jsou stranou, a tak tu není takový hluk. Dovnitř vás pustí i s kočárkem. Nedaleký sportovní a zážitkový park Obrovo se bude víc líbit školákům. 

Dalším zážitkem je krmení syslů přímo z ruky na Muráňské planině. „Podzim je slabší. Většinou už se dali na zimní spánek. Ale na jaře se na louce nedalo normálně projít, kolik syslů tu pobíhalo. Očuchávali nám tkaničky u bot,“ smál se turista, který syslům nesl jablka a slunečnicová semínka. Syslí louku najdete mezi Muráněm a Muránskou Hutou. Zaparkovat lze nedaleko na neoznačeném parkovišti. 

Donovaly jsou ideální místo pro ubytování. Odtud máte dobrou dojezdovou vzdálenost do výše uvedených míst. Navíc vás zdejší pohádková vesnička Habakuky přenese do říše pohádek. Donovalkovo je městečko pro děti, kde si mohou jezdit v autíčkách na baterky. Domečky jsou zmenšené tak, aby i malí cestovatelé viděli do oken. Pod kopcem mají fun arénu, kde je adrenalinová bobovka. Baby friendly ubytování najdete v hotelu Residence Club & Hotel Donovaly. U hotelu se pase oslík, koza a ve výběhu mají i králíky. Pro děti zajišťují animační program a mohou vám je na pokoji i pohlídat, pokud budete po dlouhém dni relaxovat třeba v sauně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek