metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 20 °C

Čtvrtek 6. října 2022. Svátek má Hanuš
Thomayerova nemocnice | foto: ČTK

Thomayerova nemocnice otevřela zrekonstruované operační sály

  13:52
Opravené a nově vybavené operační sály urologického oddělení a kliniky dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici se dnes znovu otevřely. Oprava trvala půl roku a stála 48 milionů korun, z toho čtyři miliony byly za nové přístroje.

"Centrum dětské traumatologie využije karbonové příslušenství k 3D rentgenu, který umožňuje prostorově zobrazit poranění při náročných operacích v místech jako pánev, kyčelní klouby či kolena. Urologické oddělení zase díky novému přístroji může zavést novou metodu léčby nezhoubného zvětšení prostaty," vyjmenovala hlavní přínosy mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

Přednosta kliniky dětské chirurgie a traumatologie Petr Havránek uvedl, že centrum dětské traumatologie provádí ročně 2000 operací zraněných dětí. "S prostorovým zobrazením ve třech rovinách je nyní mnohem jednodušší a přesnější například zavedení šroubů, drátů nebo umístění dlahy," řekl Havránek.

Pacienty budou operovat laserem

Urologické oddělení zavádí v nových operačních sálech laserovou technologii pro minimálně invazivní léčbu nezhoubného zbytnění prostaty. Podle primáře Romana Zachovala zajistí pacientům standard obvyklý na špičkových světových klinikách. "Naše urologické oddělení má v ČR jedny z nejrozsáhlejších zkušeností s použitím laseru při léčbě řady urologických onemocnění. Je proto přirozené, že se nová laserová technologie zavádí mezi prvními právě tady," řekl.

Nová laserová technologie zkrátí pobyt pacienta v nemocnici, pooperační cévka se odstraní pár hodin po zákroku a riziko komplikací je velmi malé. Významně se zkracuje rekonvalescence a zrychlí návrat k běžným aktivitám.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek