metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša
Thomayerova nemocnice | foto: ČTK

Thomayerova nemocnice otevřela zrekonstruované operační sály

  13:52
Opravené a nově vybavené operační sály urologického oddělení a kliniky dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici se dnes znovu otevřely. Oprava trvala půl roku a stála 48 milionů korun, z toho čtyři miliony byly za nové přístroje.

"Centrum dětské traumatologie využije karbonové příslušenství k 3D rentgenu, který umožňuje prostorově zobrazit poranění při náročných operacích v místech jako pánev, kyčelní klouby či kolena. Urologické oddělení zase díky novému přístroji může zavést novou metodu léčby nezhoubného zvětšení prostaty," vyjmenovala hlavní přínosy mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

Přednosta kliniky dětské chirurgie a traumatologie Petr Havránek uvedl, že centrum dětské traumatologie provádí ročně 2000 operací zraněných dětí. "S prostorovým zobrazením ve třech rovinách je nyní mnohem jednodušší a přesnější například zavedení šroubů, drátů nebo umístění dlahy," řekl Havránek.

Pacienty budou operovat laserem

Urologické oddělení zavádí v nových operačních sálech laserovou technologii pro minimálně invazivní léčbu nezhoubného zbytnění prostaty. Podle primáře Romana Zachovala zajistí pacientům standard obvyklý na špičkových světových klinikách. "Naše urologické oddělení má v ČR jedny z nejrozsáhlejších zkušeností s použitím laseru při léčbě řady urologických onemocnění. Je proto přirozené, že se nová laserová technologie zavádí mezi prvními právě tady," řekl.

Nová laserová technologie zkrátí pobyt pacienta v nemocnici, pooperační cévka se odstraní pár hodin po zákroku a riziko komplikací je velmi malé. Významně se zkracuje rekonvalescence a zrychlí návrat k běžným aktivitám.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek