metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Neděle 14. srpna 2022. Svátek má Alan

Větší foto
Do Prahy přijede poprocková kapela z amerického Colorada OneRepublic. | foto: Live Nation

Tipy deníku Metro. V Praze se v květnu chystají zajímavé akce

  5:43
Deník Metro přináší přehled akcí, které vám nesmí uniknout. Kam vyrazit?

Výročí operace Anthropoid, luskouni v Praze nebo velké koncerty

 • V první pozvánce ještě zabrousíme do dubna. Areál Kroužkovací stanice v Hostivaři je po většinu roku pro veřejnost uzavřený. Výjimkou bude tento víkend, kdy stanice dveře otevře všem, kteří se chtějí dozvědět více o její historii a významu a o kroužkování ptáků.
 • Vánoce na jaře? Proč ne. Dva koncerty kapely Kryštof se konají 6. a 7. května v O2 areně. Původně se měla vánoční show odehrát v prosinci 2020, vlivem okolností posledních dvou let je ale na program až nyní. Pár lístků ještě seženete.
 • Zoo Praha plánuje zajímavou akci na 7. května. Během Světového dne papoušků se návštěvníci seznámí s unikátní kolekcí papoušků v Rákosově pavilonu. Čekají na ně komentovaná setkání a bohatý doprovodný program.
 • Vydejte se s cestovatelem Ladislavem Ziburou na prázdninovou jízdu po českých luzích a hájích. Cestovatelská přednáška se koná 9. května ve Velkém sále Lucerny.
 • Lístky jsou i na koncert kapely OneRepublic. Ta se v O2 areně představí 10. května.
 • V hale ve Vysočanech se konají také vystoupení Leoše Mareše. Ta jsou na programu 13. a 14. května.
 • Den otevřených dveří na Pražském hradě a slavnostní zahájení letní turistické sezony Hradu jsou v plánu 14. května. Tentýž den se koná i Balkan food & music festival. Pljeskavici, čevapi nebo ražnjići si dáte v Pražské tržnici. Pro nadšence do skateboardingu je zase nachystaná soutěž Skate Games. Dorazte na holešovické Výstaviště.
 • Nenechte si 15. května uniknout mimořádnou událost – slavnostní představení páru vzácných luskounů krátkoocasých v Zoo Praha a bohatý doprovodný program.
 • Objevujte netradiční kouty Prahy. Už 8. ročník festivalu Open House Praha se uskuteční od 16. do 22. května 2022. O víkendu bude zdarma otevřeno 101 běžně nepřístupných budov a prostorů.
 • Nabitá je i sobota 21. května. V pražské zoo se koná Festival zvířecích piv. Výtěžek z prvního ročníku festivalu pivovarů vyrábějících piva se zvířecími názvy je určen na veřejnou sbírku na ohrožené ďábly medvědovité. Akce se odehraje v zahradách Zámku Troja. Ve Žlutých lázních se koná charitativní běh Fun & Run. Jeho výtěžek jde každoročně na provoz bezplatné on-line LGBT poradny. Večer je na programu boxerský zápas rapera Marpa s MMA zápasníkem Karlosem Vémolou. Největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. To je Dyzajn market na holešovickém Výstavišti.
 • V O2 universu se 26. května koná iMUCHA show. Multimediální příběh o souboji tvořivosti a destrukce se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Týž den a jen o kousek vedle, tedy v O2 areně, se odehraje koncert legendární rockové kapely Scorpions.
 • Městská část Praha 8 připravuje u příležitosti osmdesátého výročí nejvýznamnější odbojové události druhé světové války – atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha – rekonstrukci útoku spojenou se slavnostním shromážděním u pomníku v místě provedení útoku. Akce je naplánována na dopoledne 27. května.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Obchodní“ stezky ve metropoli. Lidé nechodí tudy, kudy jim to architekti, developeři a plánovači nalinkují.

PRAHA? AHA!
vydáno 14. srpna 2022  16:56

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek