metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 24 °C

Úterý 28. června 2022. Svátek má Lubomír

Větší foto
(Ilustrační foto) | foto: Lucie Poštolková, Metro.cz

Tipy na víkend: Kavárny naživo, Alpabzug i experimenty v gastronomii

  8:07
Ačkoliv podzim svádí spíš k tomu, zůstat doma na peci, byla by to věčná škoda. V Praze se totiž bude o víkendu konat celá řada gastronomických akcí se specialitami z exotických dálek, ale také ožijí kavárny a můžete se vydat i po stopách architektury.

Víš, co jíš?

Akce s názvem Víš, co jíš? se koná od pátku do neděle. V Národním zemědělském muzeu na Letné od 10 do 16 hodin čeká rodiny s dětmi interaktivní program se soutěžní hrou Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? Vstup je zdarma.

Jakože, cože?!

Festival jídla Jakože, cože?! ovládne náměstí Republiky o víkendu, s nezvyklými chuťovými kombinacemi vždy mezi 12. a 18. hodinou. Hýbající se červík na sušence nebo slaný karamel na cupcaku s Matcha čajem a další speciality překvapí každého.

Exotic Food Festival

Pokud vás lákají dálavy na talíři, můžete je ochutnat na Exotic Food Festival v Braníku o víkendu. Ve více než padesáti stáncích se představí pokrmy, které u nás nejsou běžně dostupné. Kromě workshopů vás čekají bizarní jídla.

Kavárny naživo

Cílem festivalu je oživit kavárny a přinést do nich zážitky přesahující běžnou kavárenskou zkušenost. Návštěvníci si mohou od pátku do konce října mezi mnoha událostmi rozličných žánrů. V pátek 2. října proběhne zahájení festivalu v 18 hodin před Veletržním palácem pražské Národní galerie a v Café Jedna. Těšit se můžete na Filharmonický orchestr, fotokoutek, poezie a písně, operu a Dj’s.

Slavnosti Petřínské pálenky

Pokud se rádi ohřejete dobrou pálenkou, zajděte v neděli na 4. ročník slavností Petřínské pálenky aneb na Petříně jako doma. Program od 14.30 hodin na Petřínských terasách myslí i na děti. Těšit se můžete na pražský pouťový orchestr, divadlo, karikaturistu, občerstvení, lisování čerstvého moštu z petřínského ovoce, ochutnávka petřínské pálenky a překvapení.

Švýcarsko na Bertramce

V sobotu budou na Bertramce zvonit kravské zvonce, koná se tu totiž od 13 do 16 hodin Alpabzug - tradiční švýcarská slavnost, při které se svádí krávy z vysokohorských pastvin do údolí. Na programu je průvod s nazdobenými krávami, hudební vystoupení alpských rohů nebo ochutnávky švýcarských sýrů.

Den architektury

O víkendu se můžete nejen v Praze, ale i v dalších desítkách českých měst podívat architektuře pod pokličku. Cykloprojížďka s architekty, otevřené jinak nepřístupné prostory Veletržního paláce, komentované procházky po Vinohradech, Karlíně, Pankráci, a mnoho dalšího nabízí našlapaný program oslav Dne architektury.

Korejské dny

Chcete se setkat s korejskou kulturou blíž? V Náprstkově muzeu připravili dvoudenní program ve spolupráci s Česko-korejskou společností. Vybírat budete moct z přednášek o korejském malířství či buddhismu, uvidíte korejská taneční představení a bojová umění nebo se zaposloucháte do tradiční korejské hudby. Připraveny pro vás budou také workshopy korejské kaligrafie či bubnování a zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší návštěvníci, na které bude po celou dobu festivalu čekat bohatý dětský program.

Ptačí festival

V Měšicích u Prahy se můžete vypravit na ornitologickou výpravu. Sraz je v 8.30 na vlakové zastávce v Měšicích u Prahy. Akce je zdarma a není nutné se na ní hlásit. Trasa má asi pět kilometrů a je vhodná i pro kočárky. Cestou si prohlédnete kromě vodních ptáků i natažené sítě. Podíváte se, jak se odchycení ptáci kroužkují, prohlédnete si je zblízka i se s výkladem. Nezapomeňte si vzít dalekohled.

Dýňové slavnosti

O víkendu se můžete naučit triky při vyřezávání a vydlabávání dýní. Od 9 do 18 hodin se budou konat Dýňové slavnosti v Zahradnickém centru Chládek ve Střešovicích. Ochutnáte speciality z dýní, pro děti mají pohádky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek

Ujíždí ti to? Klánovický „vlakáč“ nafasoval další panel s časy

vydáno 28. června 2022  11:36

Nové tabule s odjezdy se brzy objeví i na dalších zastávkách. Budou ale vypadat spíše jako ty na Palackého náměstí.  celý článek

Řekni, kde ti ptáci jsou? Život jim komplikují třeba dráty i straky

vydáno 28. června 2022  5:13

„Koně orali, šohájek rozséval a na nebi vysokém skřivánek pěkně zpíval.“ Tohle zažijete spíš už jen v lidovkách. Ptactvo z našeho světa mizí.   celý článek

Komerční sdělení

Investování do nemovitostí dostupné všem

vydáno 28. června 2022

Od studentských let má podnikavého ducha, zkušenosti sbíral ve věhlasném Silicon Valley. Od roku 2019 v Česku rozvíjí projekt, který přibližuje možnost...  celý článek