metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Navštívit můžete unikátní hornické dílo v Krušných horách ve štole Johannes | foto: MAFRA

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

  10:57
Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce Zažít město jinak.

Čtvrti v Praze, náměstí a nejrůznější zákoutí v malých městech budou plné zábavy a setkávání lidí. Chystá se celorepubliková akce Zažij město jinak.

V hlavní městě se budou lidé potkávat třeba v Holešovičkách, o nichž se ve městě mluví kvůli zatížení dopravou, ale také na Nuselských schodech, kde se mimo jiné bude slavit několik výročí. Třeba 150 let Vinohradských tunelů či 130 let elektrických tramvají v Praze. Festival nebude chybět ani v centru města. Jednotlivé programy si lidé pod hlavičkou festivalu připravují sami, je tak příležitost potkat se nejen se sousedy, kteří vdaném místě žijí, ale i s dalšími lidmi, kteří tato místa teprve objeví. Více na webové stránce Zazitmestojinak.cz

Kam ještě o víkendu vyrazit?

  • V Praze dnes začíná Febiofest. Nabídne osm dnů nabitých mimořádně intenzivními zážitky s kvalitní světovou kinematografií. Předprodej vstupenek na projekce běží na webu Febiofest.cz/vstupenky a určitě je z čeho vybírat. Některé z filmů osobně představí jejich tvůrci. Festival se pak v následujících dnech přesune do dalších českých měst.
  • Zítra se koná tradiční podzimní lipenská akce, která představuje blíže práci všech složek záchranného integrovaného systému a nejen jich.  Proběhne na prostranství u Království lesa na Lipně. Hlavním tématem letošního ročníku je „dopravní nehoda“.
  • Dny NATO se vrací do Ostravy. Akce je největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě. Jedinečná mezinárodní přehlídka vojenských, bezpečnostních a záchranných jednotek s mottem „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Poprvé na veřejnou akci v České republice zavítá přepravní letoun Airbus A-330 MRTT z mezinárodního programu MMF, jehož je Česká republika součástí. Akce se uskuteční v sobotu a v neděli.
  • Zítra se v Moravské Třebové skuteční slavnostní otevření nových 13 kilometrů dlouhého singltreku. Bikeři se mohou těšit na skvělé zážitky. Další nová trať bude otevřena na Dolní Moravě.
  • Už jen do konce září se můžete vydat do hornické štoly Johannes nedaleko Božího Daru. Během velmi zajímavé cesty pod povrchem se dozvíte více o již více než 800 let trvající historii dobývání rud v Krušných horách na obou stranách česko-saské hranice. Štola Johannes se nachází v jedné z nejpozoruhodnějších rudních oblastí v ČR, kterou je skarnový revír Zlatý Kopec.
  • V Muzeu Antonína Dvořáka v Praze můžete navštívit novou výstavu s názvem Antonín Dvořák a sláva. Prohlédnout si zde můžete mnohá ocenění, která skladatel během života posbíral, a připomenuto je i poslední rozloučení se skladatelem, jež se stalo celospolečenskou událostí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy