metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 20 °C

Neděle 22. května 2022. Svátek má Emil

Větší foto
Navštívit můžete unikátní hornické dílo v Krušných horách ve štole Johannes | foto: MAFRA

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

  10:57
Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce Zažít město jinak.

Čtvrti v Praze, náměstí a nejrůznější zákoutí v malých městech budou plné zábavy a setkávání lidí. Chystá se celorepubliková akce Zažij město jinak.

V hlavní městě se budou lidé potkávat třeba v Holešovičkách, o nichž se ve městě mluví kvůli zatížení dopravou, ale také na Nuselských schodech, kde se mimo jiné bude slavit několik výročí. Třeba 150 let Vinohradských tunelů či 130 let elektrických tramvají v Praze. Festival nebude chybět ani v centru města. Jednotlivé programy si lidé pod hlavičkou festivalu připravují sami, je tak příležitost potkat se nejen se sousedy, kteří vdaném místě žijí, ale i s dalšími lidmi, kteří tato místa teprve objeví. Více na webové stránce Zazitmestojinak.cz

Kam ještě o víkendu vyrazit?

  • V Praze dnes začíná Febiofest. Nabídne osm dnů nabitých mimořádně intenzivními zážitky s kvalitní světovou kinematografií. Předprodej vstupenek na projekce běží na webu Febiofest.cz/vstupenky a určitě je z čeho vybírat. Některé z filmů osobně představí jejich tvůrci. Festival se pak v následujících dnech přesune do dalších českých měst.
  • Zítra se koná tradiční podzimní lipenská akce, která představuje blíže práci všech složek záchranného integrovaného systému a nejen jich.  Proběhne na prostranství u Království lesa na Lipně. Hlavním tématem letošního ročníku je „dopravní nehoda“.
  • Dny NATO se vrací do Ostravy. Akce je největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě. Jedinečná mezinárodní přehlídka vojenských, bezpečnostních a záchranných jednotek s mottem „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Poprvé na veřejnou akci v České republice zavítá přepravní letoun Airbus A-330 MRTT z mezinárodního programu MMF, jehož je Česká republika součástí. Akce se uskuteční v sobotu a v neděli.
  • Zítra se v Moravské Třebové skuteční slavnostní otevření nových 13 kilometrů dlouhého singltreku. Bikeři se mohou těšit na skvělé zážitky. Další nová trať bude otevřena na Dolní Moravě.
  • Už jen do konce září se můžete vydat do hornické štoly Johannes nedaleko Božího Daru. Během velmi zajímavé cesty pod povrchem se dozvíte více o již více než 800 let trvající historii dobývání rud v Krušných horách na obou stranách česko-saské hranice. Štola Johannes se nachází v jedné z nejpozoruhodnějších rudních oblastí v ČR, kterou je skarnový revír Zlatý Kopec.
  • V Muzeu Antonína Dvořáka v Praze můžete navštívit novou výstavu s názvem Antonín Dvořák a sláva. Prohlédnout si zde můžete mnohá ocenění, která skladatel během života posbíral, a připomenuto je i poslední rozloučení se skladatelem, jež se stalo celospolečenskou událostí.

Komentáře

Hlavní zprávy

V devítce poslouchejte. Jezdí tu nový hlas tramvají a busů. Jeho jméno je zatím tajné

vydáno 22. května 2022  17:37

Nastražte uši! Dopravní podnik (DPP) je tu s další anketou. V dubnu dopravce nechal hlasovat cestující o tom, zda chtějí otočit v metru jednosedačky o 90...  celý článek

Balkonová romantika ve stylu Romea a Julie? Sotva by se tam vešla jedna basa piva.

vydáno 22. května 2022  12:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Senioři přijdou o jízdné zdarma. Novinek v autobusové dopravě je hned několik

vydáno 22. května 2022  5:41

Zhruba v polovině příštího měsíce již nebudou důchodci nad sedmdesát let moci cestovat na území Středočeského kraje v autobusech zdarma. Nově budou platit...  celý článek

Je dobré, když se v ordinaci pacient ke všemu hned přizná, říká praktická lékařka

vydáno 21. května 2022  5:14

Obvoďáci, rodinní lékaři, praktici. Ať jim říkáme jakkoli, jsou to ti, se kterými se v rámci zdravotní péče setkáváme jako první a nejčastěji. Někdy na ně...  celý článek