metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Zvyšování prodejů elektrifikovaných vozů musí samozřejmě jít ruku v ruce s rozvojem infrastruktury a rozšiřováním možností dobíjení. | foto: Peugeot

Co je to 100 procent elektrifikace automobilů?

  20:44
Značka Peugeot nedávno oznámila, že 70 procent její modelové řady už prošlo elektrifikací a do roku 2025 tento podíl dosáhne 100 procent. Co tato kompletní elektrifikace znamená a je třeba se jí obávat? Rozhodně není důvod. Procento elektrifikace totiž označuje, kolik modelů značky existuje kromě klasické benzínové či dieselové verze také ve variantě poháněné elektromotorem. Některé vozy si s ním plně vystačí, u jiných elektrický motor spolupracuje s benzínovým. Ať už si tedy vyberete vůz jakéhokoli segmentu či velikosti, vždy budete mít možnost vybrat verzi, se kterou budete jezdit ekologicky.

Současná struktura modelové řady značky Peugeot zahrnuje čtyři stoprocentní elektromobily: malý městský model Peugeot e-208, kompaktní SUV e-2008, velkoprostorový e-Traveller a užitkovou dodávku e-Expert. Dojezd na elektřinu u všech modelů přesahuje 300 kilometrů, což je pro běžné používání naprosto dostačující. Mimořádné potřeby, jako například cestu vozem na dovolenou k moři, mohou klienti řešit zápůjčkou auta se spalovacím motorem za zvýhodněných podmínek. Tato služba je zajišťována prostřednictvím koncesionářské sítě Peugeot.

Druhým pilířem strategie elektrifikace jsou plug-in hybridní modely. Jejich nabídka je u Peugeotu mimořádně pestrá. Tvoří ji SUV 3008 s pohonem dvou nebo čtyř kol, luxusní manažerský fastback Peugeot 508 a jeho praktičtější verze SW a velice brzy dorazí i nový plug-in hybridní Peugeot 308 jako hatchback a kombi. U tohoto nového vozu půjde volit mezi výkonovými variantami 180 a 225 koní, obě zaručí dojezd na elektřinu až 60 kilometrů a emise CO2 od 25 g /km.

Kromě novinky Peugeot 308 letos dorazí na český trh ještě dva stoprocentní elektromobily: Peugeot e-Rifter a jeho užitková varianta e-Partner. Kompletní elektrifikovanou řadu značky tak bude tvořit šest stoprocentních elektromobilů a šest plug-in hybridů. A stále ještě nejsme u konce. Ještě pár modelů čeká, až na ně z hlediska elektrifikace přijde řada.

Zvyšování prodejů elektrifikovaných vozů musí samozřejmě jít ruku v ruce s rozvojem infrastruktury a rozšiřováním možností dobíjení. V tomto směru je jednoznačně nejlepší, nejlevnější a nejpohodlnější dobíjet doma nebo ve firmě. Pro usnadnění kroků směřujících k pořízení a bezstarostnému používání elektrifikovaných vozů spustil Peugeot v ČR internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz. Zde uživatel najde kromě přehledného katalogu modelů i příslušné kontaktní informace a řadu praktických doporučení k provozu vozidel, dotacím na jejich pořízení i doplňkovým službám. Dále prostřednictvím těchto stránek může konzultovat nabídku dobíjecích kabelů a Wallboxů, nebo si sjednat návštěvu specialisty, který provede u klienta analýzu možností dobíjení. PeugeotElektromobilita.cz pomůže uživateli také při nákupu a zajištění instalace Wallboxu.

Komentáře

zpět na článek