metro.cz
Tokyakisphoto | foto: Shutterstock.comShutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nevyhazujte, renovujte. Vyplatí se to a budete překvapeni výsledkem

Komerční sdělení Chcete si domácnost zařídit novým nábytkem a vybavením? Co takhle dát spíše přednost renovaci toho starého, kterému tak dáte šanci na nový život a při troše štěstí můžete také hodně ušetřit? V dnešní době jsou nábytkové domy přeplněné různými druhy nábytku, který je ale skoro všechen stejný.

Marně pak hledáte něco originálního nebo odpovídajícího trochu netradičnímu stylu. Řešením je třeba výběr sedačky na míru nebo jiná zakázková výroba. To však může být dost drahé řešení. Levnější variantou je pouhá renovace, která navíc může pomoci vytvořit krásné starožitné kousky.

Jak na renovaci čalouněného nábytku?

Tento nábytek se opravuje asi nejčastěji. I dnes stále existuje celá řada čalouníků, které své řemeslo skvěle ovládají, a i starý gauč či křeslo dovedou umně proměnit v nádherný kus nábytku, který bude ještě dlouho sloužit. Klíčové je zaměřit se hlavně na kvalitní molitan desky, které poslouží jako odolná a pohodlná výplň. Na ně je pak třeba vybrat vhodný čalounický materiál. S výběrem si nechte poradit, protože čalouníci nejlépe vědí, jaké materiály jsou odolné a dobře se s nimi pracuje. Taková renovace vás samozřejmě něco bude stát, ale častokrát získáte na oplátku nesmírně kvalitní kus nábytku, který vydrží dlouhá léta.

Stůl jako nový

Podobně je možné renovovat také starší jídelní nebo pracovní stůl. Původní dřevěná výroba byla skutečně nesmírně kvalitní a vždy se pracovalo s masivním dřevem, které poskytuje skvělé vlastnosti, a i po letech výborně vypadá a pevně drží. Nejčastějším problémem bývá sedřený lak a často již dost okopané nebo poškozené nohy. To ale není žádný problém. Koupě stolové nohy je snadná a levná, důležité je, že zůstane zachována původní masivní deska. Je možné nechat ji následně ošetřit proti dřevokaznému hmyzu a opětovně nalakovat. Pak získáte stůl, který bude skutečně na první pohled vypadat luxusně a moderně, a přitom za zlomek ceny.

Staré parkety jako nové

Mnoho lidí si staré parkety nechá sundat a nahradí je plovoucí podlahou nebo vinylem. Je to moderní postup, který je ale možná trochu zbytečný. Naopak – staré parkety bývají velmi kvalitní a častokrát jediné, co je potřeba, je jejich obroušení a přeleštění. Díky tomu získáte opět bytelnou podlahu, která bude navíc vypadat skutečně luxusně a moderně. Parkety navíc dokážou lépe tepelně izolovat a také tlumí některé nepříjemné zvuky. Nemovitosti s parketami se také dlouhodobě lépe prodávají.

Výměna oken

Někdy se zbytečně trápíme tím, že máme stará dřevěná okna a ztrácíme teplo, které by přes plast neuniklo. To je sice pravda, ale i dřevěná okna mají co do sebe. A úniky tepla se dají řešit jinak. Dobrá může být volba venkovní rolety, která zabrání přehřívání i ztrátě tepla během zimního období, ale stále si můžete zachovat původní okna, která sice tak perfektně netěsní, ale na druhou stranu vám nehrozí vznik plísní. Pokud zrovna nemáte na tuto investici peníze, jsou rolety velmi dobrým řešením, které i zvenku působí esteticky a je skutečně funkční.

Jak vybrat dobrého odborníka?

Na podobné práce je vždy vhodné oslovit někoho, kdo se v podobných pracích vyzná a má potřebné zkušenosti. Zvláště pokud jste nikdy nic podobného nedělali, pravděpodobně nemáte přehled o cenách ani možnostech, které se dnes nabízí. Nejlepší je tedy poptat se po referencích. Oslovte své známé, ale nebojte se hledat také na internetu. Dnes spousta lidí nabízí své služby na různých serverech a mají zde i své ceníky nebo ukázky své práce. Zárukou je ISO 9001, tedy certifikát zaručující určitý standard kvality. Jde o mezinárodně uznávané označení, a pokud jím někdo disponuje, můžete se spolehnout na to, že poskytované služby budou skutečně kvalitní a odborné.

zpět na článek