metro.cz
Natali Ximich | foto: Shutterstock.comShutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jarní víkend, kde znovu načerpáte síly. Co dělat a jak si to užít?

Komerční sdělení Jaro klepe na dveře a je načase konečně si spravit náladu po dlouhé a chladné zimě, která rozhodně nepřinesla nějaké pozitivní novinky. Jak si udělat hezký jarní víkend, který bude bavit celou rodinu?

Změňte prostředí

Zabavit se dá i doma, to je jasné, ale nejlepším tipem, jak si skutečně odpočinout, je vyrazit někam jinam, změnit prostředí. Doma na vás budou neustále doléhat různé povinnosti, úklid, nevyřízené záležitosti. Ale rezervace chaty na víkend vás od těchto nepříjemností dostane pryč a vy si užijete nerušený čas sami se sebou nebo se svými nejbližšími. Nemusíte přitom cestovat dlouhé hodiny. Poohlédněte se po ubytování ve vašem okolí a naplánujte si nějaký hezký výlet.

Děti nechte vyřádit

Pokud si chcete o víkendu alespoň trochu odpočinout, je klíčové nejprve nechat vyřádit děti, aby vás večer nechali chvíli oddechnout. K tomu nejlépe poslouží nějaká pořádná zábavná aktivita. My doporučujeme nějaký vodní svět, kde děti mohou užít si bazény, vyblbnou se a unaví a večer půjdou pěkně poslušně na kutě a rády. V Česku se takových míst nabízí spousta, ale vyplatí se zejména o víkendu vyrazit brzo ráno, abyste se vyhnuli frontám.

Relax pro chlapy

I na muže je toho někdy až příliš a potřebují vypnout u ryze pánské aktivity. Ideální příležitostí může být vyrazit na ryby nebo na lov. Dnes koupíte různé lovecké potřeby velmi snadno nebo si je můžete půjčit a sami nebo s průvodcem vyrazit na lov. Samozřejmě se ujistěte, že lovíte pouze v dovoleném území a dodržujete všechna bezpečnostní opatření. Pokud se chystáte do odlehlejší přírody, je dobrým nápadem koupě nabíječky v případě, že by se vám auto vybilo. Řešit někde uprostřed divočiny nefunkční auto by bylo skutečně dost nepříjemné.

Nebaví vás tyto aktivity? Co takhle vyrazit někam na motorce? Zkuste po zimě oprášit svého dvoukolového parťáka a aspoň na pár hodin vyrazte v sedle za dobrodružstvím. Pokud už máte staré vybavení, zkuste to využít jako příležitost k nákupu nových bezpečnostních prvků. Důležitý je výběr přilby HJC, ale stejně tak myslete i na vhodné oblečení a nezapomeňte i na servis motorky. Po zimě možná nebudete tak ve střehu a nehody se bohužel dějí skutečně dnes a denně.

Odpočinek ve dvou

Je náročné být neustále rodičem na plný úvazek. Ale jako u všeho platí, že i když děti jsou závazkem na celý život a nejde se jen tak této role zbavit, je možné si od ní aspoň občas oddechnout. A pravdou je, že to obvykle prospěje celé rodině. Zkuste si naplánovat víkend jen ve dvou a děti dejte na starost prarodičům nebo klidně i tetám, strejdům či známým. Dva dny to jistě zvládnou, ale pro vás to může být zcela zásadní pomoc a osvěžení, které jste potřebovali. Tento druh relaxu se podceňuje, ale výzkumy ukazují, že odpočatí rodiče mají ve výsledku spokojenější děti i manželství.

O samotě

Není žádnou ostudou přiznat si, že chcete být sami. Je to občas potřeba a není nutné se za tyto pocity stydět. Žijeme ve světě, kde jsme v neustálém kontaktu s někým – kolegy, rodinou, přáteli nebo i jen online světem, který je skutečně obrovský. Proto je normální, když máte občas pocit, že prostě musíte úplně vypnout a odstřihnout od všeho. Klidně si takový čas dopřejte. Nechte doma mobil, notebook a na víkend se prostě jen zaměřte na sebe. Jděte do přírody, spěte a na nic nemyslete. Moderní jsou teď farmářské pobyty, kdy se nabízí pobyt na farmě, kde je potřeba pečovat o zvířata nebo zahradu. Ideální to může být právě pro ty, kteří dlouhodobě pracují spíše hlavou, a manuální práce jim umožní konečně hlavu vypnout a začít dělat něco jiného.

A ideální jarní víkend dle vašich přání může začít! Třeba hned ten příští může být ideální volbou.

zpět na článek