metro.cz
Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem | foto: Futurino s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem

Komerční sdělení Zásnubní prsten s drahokamem považujeme dnes za nadčasovou klasiku. Napadlo vás ovšem, že tímto kamenem vůbec nemusí být čirý diamant, jak tomu většinou bývá? Použití barevných drahokamů u zásnubních prstenů můžeme vnímat jako rostoucí trend.

Jeho nejvýraznějším průkopníkem byl bezpochyby úchvatný prsten v halo designu s tmavě modrým safírem, který dostala Lady Diana od prince Charlese, a nyní zdobí ruku vévodkyně Kate. Ani když zabrousíme hlouběji do historie, barevné kameny nebyly ničím neobvyklým.

Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem

Může na zásnubním prstenu zářit barevný drahokam?

Prsten jako symbol lásky a stvrzení partnerského svazku je starý jako lidstvo samo. A v průběhu staletí prošel evolucí jak jeho význam, tak i design. Zatímco v antickém Římě měl podobu jednoduchého kroužku z nejrůznějších materiálů, jako je železo, měď nebo slonovina, ve viktoriánské době byly zásnubní prsteny velmi zdobné, a pracovalo se mimo jiné i s kombinací barevných drahokamů s čirými diamanty a emailem.

Čiré diamanty se více začaly prosazovat až od 50. let 20. století, a to díky úspěšné kampani klenotnické značky De Beers. Představa, že by zásnubnímu prstenu neměl chybět jeden větší solitérní diamant, se rozšířila po celém světě a dodnes nepřestává být aktuální. Zásnubní prsten s barevným kamenem tak můžeme vnímat jako jistý odklon od nepsaného pravidla, jako volbu pro ženy, které se nebojí vyjít z davu a odlišit se od ostatních. Pokud vás srdce táhne k nějakému konkrétnímu drahokamu, je to dostatečně silný důvod, proč si ho pro tuto příležitost dopřát. A jaké barevné drahokamy jsou vlastně pro zasazení do zásnubního prstenu nejvhodnější?

Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem

Velká trojice: safír, rubín, smaragd

Aby si kámen zasloužil své místo v tak důležitém šperku, jakým je zásnubní prsten, pouze krása nestačí. „Důležitým aspektem je tvrdost minerálu, která určuje, nakolik je kámen odolný vůči poškrábání a poškození během každodenního nošení,“ vysvětluje Jarmila Slívová, zakladatelka českého klenotnického ateliéru KLENOTA, který se specializuje na ruční výrobu šperků z pravého zlata. Zásnubní prsten je totiž škoda schovávat v krabičce. Ideálně by měla tvrdost minerálu dosahovat alespoň 7 stupňů na Mohsově škále. Po nejtvrdším diamantu s 10 body následuje s 9 body královsky modrý safír a vášnivě červený rubín. Tyto dva vzácné barevné drahokamy jsou tak pro zásnubní prsten nejen dostatečně vznešené, ale i z praktického hlediska vhodné. Pronikavě zelený smaragd je sice o něco křehčí, nicméně stále ho lze do zásnubního prstenu zasadit, jen je třeba zacházet s ním opatrně. Majitelkou zásnubního prstenu se smaragdem byla například Jacqueline Kennedy.

Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem

Něžná romantika: zásnubní prsten s růžovým drahokamem

Lovit ovšem nemusíte pouze v tradičních vodách. Zamířit ke kamenům v růžovém barevném spektru se v této souvislosti přímo nabízí. Poměrně málo známým zástupcem této barvy je morganit, který zaujme velmi jemnou růžovou v lososovém odstínu. Zajímavou variantou je také růžový safír. Tak se říká růžově zbarvenému korundu, který se odlišuje od rubínu pouze intenzitou barvy. Originální odstíny nabízí zase méně známý turmalín. Jeho růžovofialová varianta působí příjemně tlumeným a elegantním dojmem.

Výjimečné zásnubní prsteny s barevným drahokamem

Bez kompromisu: zásnubní prsten s barevným diamantem

Možností, jak zakomponovat do zásnubního prstenu pravý diamant, a zároveň si neodpustit vysněnou barvu, jsou barevné, tzv. fancy diamanty. Ty mají stejné vlastnosti jako diamanty čiré, jsou tedy extrémně odolné, okouzlí vysokým leskem a třpytem. To vše zkombinujte s atraktivními tóny žluté či modré, a získáte opravdu luxusní a výjimečný šperk, který zaujme na první pohled. Zásnubní prsteny s fancy diamanty i dalšími barevnými drahokamy zařadil do své nabídky také ateliér KLENOTA.

Přestože klasický zásnubní prsten s diamantem pravděpodobně nikdy nevyjde z módy, barevné alternativy mohou být stejně krásné a univerzální. Důležité je, aby volba korespondovala s osobností ženy a jejími preferencemi.

zpět na článek