metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Memoriál Augustina Rebce | foto: Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

Komerční sdělení Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají milovníci pohybu, aby se zapojili do Memoriálu Augustina Rebce v atletickém trojboji. Kdo bude chtít uspět, musí se vyznamenat při sprintu, skoku dalekém a rovněž v hodu břemenem.

Akce se stala v tomto roce součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální dům MAFRA.

a

„Na základě uplynulých ročníků si myslíme, že můžeme napevno počítat s účastí přibližně stovky vyznavačů atletiky. Záštitu nad soutěží navíc převzal starosta města Mělník Ctirad Mikeš, jenž také obstará slavnostní zahájení. Pak už se naplno rozhoří boje o prvenství,“ uvedl Bohuslav Bubník z pořádající Tělocvičné jednoty Sokol Mělník.

Jejím náčelníkem býval Augustin Rebec, všestranný sportovec a cvičitel. V době nacistické okupace se po násilném rozpuštění Sokola v roce 1941 spolu s dalšími členy mělnické jednoty napojil na odbojovou skupinu Jindra, jež spolupracovala s parašutisty připravujícími atentát na Reinharda Heydricha. Po atentátu byl v červenci spolu s dalšími sedmi členy mělnického Sokola zatčen, odsouzen k trestu smrti a 24. října 1942 popraven v koncentračním táboře Mauthausen. Na počest památky tohoto odbojáře soutěž turnaj nese jeho jméno.

Augustin Rebec

Na atletické umělé dráze pod Tyršovým domem vypukne klání atletů v 16 hodin. Věkové kategorie mladších žákyň a žáků absolvují běh na 50 metrů, hod kilovým medicinbalem a skok do dálky z místa. Všechny ostatní věkové skupiny počínaje žákyněmi a žáky až po ženy a muže poté čeká sprint na 100 metrů, hod čtyřkilovou kettlebell činkou a klasický skok daleký.

„Předpokládáme, že vítěze budeme znát v 19,15 hodin, občas už nicméně nastala situace, kdy jsme pro velký zájem končili až za tmy. Každopádně všichni, kteří to dotáhnou na stupně vítězů, se mohou těšit na odměnu v podobě diplomu, medaile i poháru,“ popsal ceny Bohuslav Bubník.

zpět na článek