metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Kajak | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Trnava Xrace zve na závody na nejtěžším slalomovém kanále Evropy

Komerční sdělení Ve stínu Santiniho klášterního komplexu v obci Želiv na Vysočině leží jeden z nejnáročnějších slalomových kanálů světa a dokonce ten nejobtížnější, pokud je řeč jen o Evropě. A právě kanál Trnávka s náročností WW IV bude v sobotu 28. května hostit extrémní vodácké závody Xrace.

Závod se stal také součástí seriálu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální dům MAFRA.

„Na rozdíl od jiných akcí pro širokou veřejnost jsou v tomto případě k účasti bezpodmínečně nutné předchozí zkušenosti a skutečný vodácký um. Přesto se u nás zabaví ledakdo, protože závody jsou divácky nesmírně atraktivní a vstup je volný. Sledovat borce ve válcích a peřejích, jak si snaží poradit s tratí, je parádní adrenalin i ze břehu,“ vysvětlil David Felgr z pořádajícího sdružení Trnava-X-Race.

a

Kajakáři se nechají vlnami unášet už v pátek 27. května, kdy bude od 18 do 20 hodin možnost volného rozježděn. Později začne welcome party, kdy se zaregistrovaní účastníci při grilování mohou těšit na steak a pivo, které v klášterním pivovaru Želiv vaří sami mniši.

V sobotu 28. května se naplno spustí závodní program. V 10 hodin se pojede fun slalom, ve 13,30 hodin sprint a konečně v 16 hodin nová olympijská disciplína kayakcross, jež si svou premiéru pod pěti kruhy odbude na Hrách v Paříži 2024. Princip je stejný jako u skikrosu či snowboardcrossu – na trať se vydávají čtyři závodníci najednou a vždy dva nejlepší postupují do dalšího kola.

Kanál Trnávka je historickou stavbou, a tím je daná i jeho extrémní náročnost. Jeho nevýhodou však je, že je postaven na přepouštěcí přehradě s pitnou vodou, proto je zde možné vodu pustit jen několikrát do roka. Právě z toho důvodu se zde dosud nejely žádné mezinárodní závody – atraktivita tratě je sice značná, ale předpokladem uskutečnění závodu je umožnit trénink alespoň týden předem a na to by zdroje vody nestačily.

„Kromě možnosti volné plavby v pátek a v neděli počítáme také s dalším doprovodným programem, jako je živá hudba nebo dražba vodáckého vybavení v sobotu večer,“ uvedl David Felgr.

Kajak
zpět na článek