metro.cz

Větší foto
UJAK uspořádala mezinárodní odbornou konferenci | foto: UJAK

Mezinárodní odborná konference

  12:45
Univerzita Jana Amose Komenského Praha uspořádala mezinárodní odbornou konferenci „Problémy a otázky resocializace v současné penitenciární praxi“, na níž vystoupili přední odborníci na tuto problematiku a nad níž převzal záštitu generálmajor Mgr. Simon Michailidis, MBA, generální ředitel Vězeňské služby ČR.

Konference se soustředila na aktuální otázky, jimiž se vězeňství v ČR zabývalo a zabývá, například na pandemii covidu-19, situaci válečných uprchlíků apod., ale také na další vize a představy činnosti i rozvoje VS ČR do budoucna.

Konference se dále zúčastnili plk. Mgr. Jiří Dolejší, MBA – ředitel kanceláře generálního ředitele VS ČR, poslanci PSP ČR Petr Sadovský, MBA – předseda podvýboru pro vězeňství, lic. Marek Novák, MBA – člen podvýboru pro vězeňství, Bc. Lucie Šafránková – členka podvýboru pro vězeňství, PhDr. Igor Hendrych, Ph.D. – člen podvýboru pro vězeňství. Vystoupili také například přednášející z Univerzity Adama Mickiewicze v Poznani prof. Agnieszka Barczykovská a prof. Maciej Muskala, ředitelé věznic z Moravy (Brno, Kuřim, Břeclav) a ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci JUDr. Petr Zeman, Ph.D.

Komentáře

zpět na článek