metro.cz
Znojemský Festival dračích lodí bude znovu rozdělovat tituly mistrů světa | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Znojemský Festival dračích lodí bude znovu rozdělovat tituly mistrů světa

Komerční sdělení Na Dyji v přírodním areálu pod Sedlešovickým mostem v blízkosti Louckého kláštera ve Znojmě bude v sobotu 24. září pořádně živo. Po čtrnácté sem zavítá Festival dračích lodí, který navíc posledních dvanáct let nabízí rovněž oživení v podobě Neoficiálního mistrovství světa amatérských posádek.

Festival se v tomto roce stal součástí seriálu sportovních akcí České unie sportu - Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

„Ten nápad vznikl před lety, kdy jsme se my sami zúčastnili jako posádka mistrovství světa v Hong Kongu a dokonce jej vyhráli. Chtěli jsme si tedy šampionát jako vzpomínku přivézt domů, a tak to celé začalo. Samotný festival dračích lodí tedy dnes může vyhrát kdokoliv, ale jen jako posádka oblečená ve stylu země, již se rozhodla reprezentovat, může pomýšlet na vítězství v Neoficiálním mistrovství světa amatérských posádek,“ vysvětlil Petr Štěrba z pořádající Asociace vodních sportů Znojmo.

Dračí lodě

Program na Dyji vypukne v sobotu v 10 hodin a končit bude až pozdě večer. Diváci budou moci po celý den sledovat napínavé souboje dračích lodí, letos navíc ozvláštněné novinkou. Posádky totiž vyrazí z opačných směrů proti sobě a protnou se až na cílové čáře přímo před diváky. Tím, jak se k sobě budou lodě blížit, budou souboje ještě atraktivnější.

Pozoruhodné bude rovněž sledovat kostýmy posádek v rámci neoficiálního šampionátu amatérských posádek. Na startu nebudou chybět lodě, které si zvolily reprezentovat například Japonsko, Tahiti, Pitcairnovy ostrovy, Skotsko nebo Arubu. Organizátoři očekávají, že se dostaví až tři tisíce přihlížejících, kteří se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

„Loni se nám osvědčilo, když jsme návštěvníkům umožnili svézt se na dračí lodi. Zájem byl enormní, tak letos nasazujeme ještě více lodí. O mluvené slovo po celý den se postará moderátor a herec Miroslav Hrabě, vystoupí kapela Ryan a večer bude i ohňostroj. Jelikož jsme ve vinařské oblasti, nebude scházet ani burčák a dobré víno. To bude tradičně vedle unikátních medailí a prize money také mezi cenami pro nejlepší posádky,“ uvedl Petr Štěrba.

zpět na článek