metro.cz
Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén | foto: Lesní běh Opatovice – Zdeněk Smutný

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén

Komerční sdělení V sobotu 18. března bude v Opatovicích na Přerovsku rušno. Po dvaačtyřicáté se v této obci o osmi stovkách obyvatel totiž uskuteční Lesní běh Opatovice. Tento kros bude součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Na své si tentokrát přijdou především běžci, jimž sedí měkký podklad.

Závod se navíc v tomto roce stal také součástí seriálu sportovních akcí České unie sportu Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén

„Vzhledem k ročnímu období lze očekávat, že budou cesty rozbahněné, na jednom místě se překonává dokonce potok. Sice tam vede lávka, ale většina závodníků přes něj skáče nebo se brodí. K tomu u nás prakticky kromě jedné krátké spojky v lese nenajdete asfalt, vše jsou cesty a pěšiny vedené lesem a po loukách. Zabrat dá i profil, běžce nečeká žádná rovinka, ale náročné střídání z kopce do kopce,“ uvedl Miloslav Masařík z pořádajícího sportovního klubu TJ Sokol Opatovice.

Vyznavači běhu se v sobotu budou potkávat od rána na opatovickém hřišti. Nerozhodní mohou využít až do poslední chvíle možnost přihlásit se přímo na místě. Jako první přijdou na řadu od 9.45 hodin mladší a starší žáci, aby je od 11 hodin vystřídali dorostenci, junioři, muži, ženy a veteráni.

Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén

Dospělí si mohou vybrat z několika variant tratí. Start je pro všechny kategorie společný, podle zvolené distance se však bude lišit barva startovního čísla, aby šlo změřit výsledný čas v souladu s kategorií. Na výběr bude od absolvování 3000 metrů pro mílaře, a tedy jednoho okruhu, přes 6000 metrů po 12 000 metrů, o což bývá tradičně největší zájem. Ačkoliv je nejdelší běh primárně vypsán pro muže, mohou se na něj nahlásit i ženy a po splnění svých 6000 metrů případně pokračovat dále. Řada veteránů nad 70 let naopak volí míli či střední trať.

Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén

„Dosud ani jednou nám v závodě nechyběl například místní běžec Bohumil Kučera a potkáme se s ním i tentokrát. Po doběhu bude následovat vyhlášení a na závěr dne budeme losovat ještě bohatou tombolu ze všech startovních čísel,“ prozradil Miloslav Masařík.

zpět na článek