metro.cz

Další 4 fotografie v galerii
Při Trnava X-race bude opět v akci nejnáročnější vodní kanál Evropy | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při Trnava X-race bude opět v akci nejnáročnější vodní kanál Evropy

Komerční sdělení Na Vysočině si od pátku 26. května do neděle 28. května dají sraz vyznavači vodáckého sportu, neboť se zde, na dohled od Santiniho klášterního komplexu v Želivi, uskuteční další ročník extrémního kajakářského slalomového závodu Trnava X-race.

Tato akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

O tom, že se nejedná rozhodně o událost pro nezkušené, svědčí, že dějištěm závodů je kanál s obtížností až WW IV – V, což je na vodácké stupnici označení pro velmi až mimořádně těžkou vodu. Ostatně kanál Trnávka je považován za nejobtížnější umělou trať v Evropě a jednu z top na světě. Konání mezinárodních akcí zde brání pouze nedostatek vody. Tu dodává přehrada využívaná coby zásobárna pitné vody, a tedy není možné zajistit po nutnou dobu celého týdne tréninky. „Stejně jako loni, i letos máme závodní program i možnost volného splutí. Očekáváme, že některou ze soutěžních disciplín, jimiž jsou fun slalom, sprint a kayak cross, si nenechá ujít 130 závodníků. Mimo to míváme do dvou stovek kajakářů na volné jízdy,“ prozradil David Felgr z pořádajícího sdružení Trnava X-race.

Při Trnava X-race bude opět v akci nejnáročnější vodní kanál Evropy

Společný program propukne už od pátečních 17 hodin, kdy bude do 19 hodin možnost volného splutí kanálu. V sobotu je od 10 hodin start fun slalomu. Na rozdíl od klasického slalomu v něm nejsou penalizovány doteky a závodníky čekají hned tři druhy překážek – tradiční povodné a protivodné branky, ale také bannery, jichž je třeba se dotknout. Následovat bude od 13.30 sprint, kdy je nutné trať zdolat co nejrychleji, a poté od 16 hodin kayak cross, kdy v korytu současně bojují čtyři lodě. Právě toto odvětví se jako nová disciplína představí na olympijských hrách příští rok v Paříži. „Večer proběhne vyhlášení, při němž se ti nejlepší dočkají diplomů, věcných cen, ale rovněž speciání edice piva TXR z klášterního pivovaru v Želivi, kde prochází rukama samotných mnichů. Následně bude navíc dražba kajaku a suchého obleku. Neděle pak ještě bude od 9 do 14 hodin ve znamení volného splouvání kanálu,“ uvedl David Felgr.

zpět na článek