metro.cz
Parilov | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak efektivně zařídit sklad? Myslete na vybavení, osvětlení i komfort

Komerční sdělení Jestliže máte e-shop nebo provozujete jiné podnikání, ve většině případů se neobejdete bez skladových prostor. Byť se jedná jen o místo, kde skladujete a nakládáte zboží, přesto je potřeba tyto prostory dobře zařídit.

Pokud se vám to podaří, můžete výrazně zlepšit a urychlit logistiku, čímž můžete pořádně nakopnout i své podnikání.

Většinou dnes není problém najít vhodné skladovací prostory – volných hal je dost, ale mnohdy jim chybí některé základní vybavení jako třeba funkční toalety nebo zázemí pro zaměstnance. To se v dnešní době dá vyřešit poměrně snadno – stačí využít septiky, které se dají jednou za čas vyvézt. Nemusíte tedy celou halu připojovat na kanalizaci, což by mohlo být jinak dost finančně i časově náročné.

Jak sklad efektivně zařídit

Nepostradatelným vybavením skladu by mělo být i dostatečné množství úložných prostor. Nutně tedy bude potřeba pořídit regály, police, paletové regály, přepravky, úložné boxy a bedny apod. Záleží samozřejmě na typu vašeho zboží, na jeho velikosti, hmotnosti a také na rychlosti, s jakou příjem a odběr zboží probíhá. I když se může zdát, že manipulace s malými předměty je snadná a nebudete potřebovat pomoc strojů, většinou je opak pravdou. Hodí se pořídit třeba montážní plošiny, které vám výrazně usnadní manipulaci s některým typem zboží nebo materiálu. Dále se vám bude hodit například vysokozdvižný vozík, protože díky němu budete mít šanci využívat celý prostor haly až do stropu, což vám ušetří spoustu místa. Po ruce je dobré mít také svářečky, které vám pomohou rychle vyspravit rozbité regály, aniž byste museli kupovat nové.

Osvětlení

Častým problémem bývá správné osvětlení. Může se to zdát jako maličkost, ale nevhodnou volbou osvětlení můžete nejen znatelně zkomplikovat práci svým zaměstnancům, ale také zbytečně utrácet peníze za energie. Pro velké prostory se obecně nejvíce hodí velké LED trubice, které zajistí rovnoměrné a dostatečné osvětlení s minimální spotřebou. LED trubice mohou plně nahradit klasické fluorescentní zářivky a mají navíc daleko vyšší životnost.

Kde sehnat regály?

Vhodné regály jsou alfou a omegou každého skladovacího prostoru. Měly by být velmi kvalitní, odolné, pevné, ale také praktické a skladné. Velkou výhodou je například to, pokud se dají snadno složit a uklidit, když je zrovna nepotřebujete. Přeprava zboží se také může zásadně urychlit, pokud budou regály logicky řazeny, budou mí systém, ve kterém se bude každý dobře orientovat, a vše bude jasné a přehledné. Dnes je možné nechat si kvalitní regály vyrobit od profesionálů na míru. Tito lidé většinou pracují s precizními materiály a vy si podle svých požadavků můžete nastavit velikost i nosnost regálů, počet polic a další parametry. Taková práce na míru bude logicky dražší, takže je třeba zvážit, zda to má pro váš byznys své opodstatnění.

Izolace

Sklad bývá poměrně rušným prostředím, kde nemusí být úplně snadné pracovat. I na to je třeba myslet, protože spokojený pracovník znamená vždy i lépe odvedenou práci. Existuje řada možností, jak vylepšit pracovní komfort ve skladu. Kromě různých možností oddechu a občerstvení je možné zvážit i odhlučnění. Kročejová izolace je vhodným řešením, které skutečně umí udělat zázraky. Sice je to další investice, která vzhledem k ploše prostoru nebude malá, ale zvyšuje to hodnotu takového prostoru a vytváří to daleko přívětivější podmínky.

Koupě nebo pronájem?

Na tuto otázku už si musí odpovědět každý sám – pronájem může z krátkodobého hlediska vycházet lépe. Záleží, jaké máte se svým podnikáním plány a jak rychle rostete. Pokud ale teprve začínáte a nevíte, co bude za rok nebo za dva, nemá smysl sklad kupovat. Byť byste rovnou investovali do svého, je možné, že byste se museli stěhovat dříve, než byste plně využili výhody toho, co jste vybudovali.

zpět na článek