metro.cz
Olga Zarytska | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tradiční Vánoce a jak je prožít v klidu a pohodě

  10:28
Komerční sdělení Milujete Vánoce? Toto období roku je vskutku magické. Příroda utichne a užívá si zaslouženého odpočinku – a my trávíme čas s těmi, které máme v kruhu rodinném. Jenomže ne vždy probíhají Vánoce přesně podle našich představ, někdy nás dostihne stres a pohltí nás nákupní horečka.

Jak si užít vánoční svátky, abyste si při nich i odpočinuli a dopřáli si zimní radovánky? Máme pro vás několik tipů. A přestože se může zdát, že jsou Vánoce ještě daleko, nenechte se mýlit. Sice si ještě stále užíváme léta, ale čtyři měsíce utečou jako voda. Proč si tedy nesepsat seznam věcí, které chcete před Vánoci udělat, již nyní?

Rozešlete vánoční přání včas

Neodmyslitelnou součástí Vánoc nejsou pouze dárky, ale také přáníčka. Posíláme je lidem, které máme rádi a chceme jim jejich prostřednictvím dát najevo, jak moc pro nás znamenají. Jenomže, řekněme si to na rovinu. Ne každý z nás je duší básník a spisovatel. Někomu to prostě nejde.

Naštěstí existuje celá řada webových stránek, ze kterých lze načerpat inspiraci, a spousta z nich nabízí opravdu povedené básničky i přání. Nevěšte proto hlavu, pokud se zaseknete s propiskou v ruce nad nepopsanou stránkou vánočního přání a nevíte co dál. Využijte pomocnou ruku internetu a vyhledejte si vtipná, veselá, dojemná či jakákoliv jiná vánoční přání na míru.

Ozdobte vánoční strom společně

Kdo u vás doma strojí vánoční strom? Udělejte si z jeho zdobení rodinnou tradici a dohodněte se, který den se všichni sejdete a stromeček spolu společně ozdobíte. Proč by se měl se zamotanými vánočními světýlky trápit pouze jeden z vás? Vánoce jsou rodinné svátky, které by měly být tráveny společně. Začněte tedy již u strojení vánočního stromku. Možná nebude vypadat jako z časopisu, ale při pohledu na něj si vzpomenete na společně strávený čas s rodinou.

Mallmo | foto: Shutterstock.com

Vánoce by nebyly stejné bez vánočního cukroví

Kromě vůně kadidla a smažených řízků nesmí na vánoční tabuli chybět ani vánoční cukroví. Jaké je to vaše oblíbené? Začněte s pečením co nejdříve. Vaším domovem se bude linout vůně čerstvě upečeného cukroví – a navodíte si tím příjemnou vánoční atmosféru klidně již na začátku prosince.

Nejlepší recepty na křehké linecké cukroví, které je v Česku nejoblíbenější, perníčky a další oblíbené druhy naleznete opět díky internetu. A věděli jste o tom, že podle průzkumů peče vánoční cukroví 61 % českých domácností?

Jestli zrovna vy k této většině nepatříte a vánoční cukroví raději kupujete, co takhle to letos změnit? Nemusíte být studovaní cukráři. Stačí si nakoupit potřebné ingredience a řídit se receptem.

Vánoční trhy a další radovánky

Nevynechejte ani návštěvu tradičních vánočních trhů. Původně sice pocházejí ze sousedního Německa a Rakouska, ale jejich tradice se postupně rozšířila do celého světa. Typickými nápoji, které jsou na vánočních trzích k dostání, jsou teplá medovina, svařené víno či punč. K lahůdkám, které byste měli ochutnat, patří: 

  •  čerstvě pražené mandle obalované v cukru,
  •  vařené jedlé kaštany,
  •  klobásy,
  •  bramboráky,
  •  trdelníky.

Součástí vánočních trhů je i doprovodný program, do něhož spadá například rozsvěcení vánočního stromku na náměstí a hudební vystoupení.

Zimní sporty pro celou rodinu

Jakmile budete mít nakoupené vánoční dárky, napečeno cukroví a ozdobený stromek, užijte si volno tím, že vyrazíte za zimními sporty. Ať už popadnete sáňky a vydáte se s dětmi na nejbližší kopec, nebo si společně s přáteli vyrazíte na lyže, užívejte si sněhové nadílky a všeho, co nabízí. Zimním sportům se totiž můžete věnovat jen omezenou část roku, tak by byla škoda se o ně ochudit.

Prožijte vánoční svátky v klidu a pohodě, vyrazte si na vánoční trhy, užijte si společné rodinné zdobení stromečku, do pečení cukroví zahrňte všechny členy rodiny a udělejte si čas i na sledování vánočních pohádek a posezení s rodinou a přáteli. A až napadne sníh, neváhejte vyrazit ven.

zpět na článek