metro.cz
Z ulic a chodníků zmizí nepořádek. | foto: Profimedia.cz

Začíná hromadné čištění ulice. Řidiči si nově o hodinu přispí

  10:51
V dubnu opět startuje blokové čištění ulic. Uklízet se začne na území Prahy 6. Nově až od osmi hodin ráno.

Zatímco ještě loni museli řidiči kvůli blokovému čištění ulic vstávat před sedmou hodinou ráno a přeparkovat rychle své auto, aby nedostali pokutu, letos si mohou přispí. Úklid ulic po blocích bude totiž nově začínat vždy až v osm hodin ráno, skončí s úderem patnácté hodiny. "Touto změnou jsme reagovali na podněty Pražanů i zástupců jednotlivých městských částí. Životní styl v metropoli se mění a věříme, že tímto krokem motoristům usnadníme možnost bez problémů přeparkovat automobil z čištěné ulice,“ říká mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek.

První ulice vyčistí v dubnu

Vozy zajišťující úklid ulic letos poprvé vyjedou 2. dubna. Do úklidu se pustí nejdříve na území šesté městské části. "Denně budeme čistit desítky ulic. Blokové čištění poběží až do konce října," informuje Mrázek.

Na internetových stránkách technické správy komunikací jsou již nyní veškeré informace, o tom, kdy se bude která ulice uklízet. "Uživatel si může v našem systému zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat," vysvětluje Mrázek.

O čištění vaší ulice vás budou informovat

Další možností, jak se dozvědět o blokovém čištění, je služba TSK info. "Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy týden a jeden den před samotným čištěním," popisuje Mrázek, který dodává, že i tuto službu naleznou lidé na internetových stránkách www.tsk-praha.cz.

Komentáře

zpět na článek