metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Takováto "nádhera" se nachází přímo naproti Veletržnímu paláci, a nezdá se, že by byla tendence s ní něco dělat. | foto: Josef Vítů

Prahu 7 hyzdí odporné stavby, jsou ale v soukromém vlastnictví

  13:51
Sedmá městská část má problémy s chátrajícími domy, kterých má na svém území požehnaně. Jejich zkulturnění je nicméně problematické, protože se jedná o budovy v osobním vlastnictví.

"Bohužel nikoho nemůžeme donutit k tomu, aby svůj dům zkulturnil nebo zrekonstruoval v momentě, kdy tam nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí, například v podobě uvolněné římsy nebo okapu," vysvětluje mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

Čtenář deníku Metro Josef Vítů, jenž nám fotografii z ulice Dukelských hrdinů zaslal, píše: "Takováto "nádhera" se nachází přímo naproti Veletržnímu paláci a nezdá se, že by byla tendence s ní něco dělat." Vokuš nicméně tvrdí, že dojde-li k nějakému významnějšímu stavu zchátralosti, radnice záležitost neprodleně řeší.

Poslali jsme na majitele domů 150 kontrol

"Minulý rok proběhlo 152 prohlídek objektů a bylo zasláno 220 výzev k odstranění konkrétních závad," upřesňuje mluvčí. Podle něj jsou objekty kontrolovány každý týden pracovníky stavebního odboru městské části i v terénu, kteří vyrážejí na pravidelné pochůzky, popřípadě reagují na podněty od občanů.

V případě, že je zjištěna nějaká závada, je záhy proveden hlubší průzkum a vlastník je následně vyzván k odstranění závad. V případě, že vlastník zchátraliny na výzvu nereaguje, dostává pokutu. "Naše domy jsou samozřejmě v pořádku," dodává Vokuš.

Komentáře

zpět na článek