metro.cz

Dalších 9 fotografií v galerii
Farmářské trhy v centru Prahy slavnostně otevřela herečka Jiřina Bohdalová a moderátor televizního pořadu pro kutily Přemek Podlaha. | foto: Metro.cz

Tak kde tu máte český česnek? ptala se Bohdalová na trzích v Praze 1

  11:26
Čtyřikrát týdně si můžete na Náměstí republiky zaskočit pro potraviny od českých výrobců a pěstitelů. Praha 1 slibuje kvalitu.

Zatímco farmářské trhy na území většiny městských částí už nějaký čas fungují na plno, v centru Prahy bylo dosud ticho po pěšině. Ode dneška už je vše jinak. Kažý týden od úterý do pátku bude otevřená velká tržnice na Náměstí republiky. Za přítomnosti představitelů radnice Prahy 1 trhy slavnostně otevřela herečka Jiřina Bohdalová a "kutilský" moderátor Přemek Podlaha.

Bohdalka je na trzích jako doma

Jak se herečka - která byla patronkou farmářských trhů na jedničce už v loňském roce - svěřila, kupovat zboží na tržnice od českých výrobců a pěstitelů chodí pravidelně.

Jiřina Bohdalová vtipkovala na pódiu s Přemkem Podlahou.

Jiřina Bohdalová jde na obhlídku farmářských trhů.

"Nechci čínský česnek, ale chci pravý český česnek od pana Vonáska. A když bude špatný, vím, kde pana Vonáska najdu a můžu mu vynadat," hromovala herečka. "Tedy, nevím, co má Bohdalka proti čínskému česneku," vtipkoval  Podlaha. Spolu se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a Tomášem Ságlem, provozovatelem farmářských trhů na jedničce se pak Bohdalová dala na obhlídku tržnice.

Zboží jenom české

Jak chce organizátor trhů zaručit, že zboží, které prodejci ve stáncích prodávají bude české a nikoliv koupené někde v supermarketu? "Osobně si je vybíráme. Dokonce když jsme avizovali, za jakých podmínek budou smět prodávat, spousta prodejců ztratila zájem," řekl deníku Metro Tomáš Ságl.

Farmářské trhy na náměstí Republiky
Farmářské trhy na náměstí Republiky

Farmářské trhy na náměstí Republiky

Farmářské trhy budou otevřené až do 20. října. Během dvou týdnů by se měl na náměstí ještě objevit patnáctimetrový dubový stůl, na kterém by se za pěkného počasí podávaly různé dobroty.

Komentáře

zpět na článek