metro.cz

Dalších 53 fotografií v galerii
Letos byla u Rathů skvělá sklizeň. | foto: Facebook

Rathujme se, veselme se! Lidé si utahují ze zatčeného hejtmana

  13:10,  aktualizováno  14:20
"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Tesco Stores ČR stáhnout z oběhu krabice s vínem Hostivické výroby. Jak uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva, výrobek mnohonásobně překračuje akceptovatelnou míru počtu bankovek na jedno balení." Tak začíná jeden z mnoha vtípků o středočeském hejtamanovi a poslancovi Davidu Rathovi, který je nyní ve vazbě. Policisté u něj našli miliony korun. Málokterá událost vyvolala na internetu a především na sociálních sítích takovou odezvu jako jeho zatčení.

Středočeský hejtman si v pondělí odnášel domů v krabici sedm milionů korun. Když ho policisté zadrželi, vymlouval se, že v krabici mělo být víno. Na internetu mu proto lidé dali titul Vinař roku, jiní ho dokonce přirovnávali k Ježíšovi. Zatímco ale Kristus uměl měnit vodu ve víno, Rath mění víno v peníze.

Nemluvil David Rath nakonec pravdu? Co když si svou krabici s vínem jen s někým vyměnil?

Co by tomu řekly postavy z filmu Jachyme, hoď ho do stroje? Neber úplatky, Rathe, nebo se z toho zblázníš.

Na internetu se ale také proslýchá, že je Rath nevinný a že si na večírku omylem vyměnil krabici s Tlustým Tonym, světově známým mafiánem ze seriálu Simpsonovi. Ať už je to jakkoli, událost se promítla i do komerční sféry. Krabice na víno Rathla se podle internetových vtipálků okamžitě objevila v nabídce obchodního domu Ikea.

"Tak jsme čapli zlodějíčka, šlo to jako na dRathku," notují si teď Češi.

Vsaďte si, jestli u Ratha najdou další miliony

Trochu jako vtip působí i nabídka loterijní společnosti Fortuna. U ní si můžete nově vsadit, kolik milionů korun se ještě u středočeského hejtmana doma a v kanceláři najde. Nejpravděpodobnější podle bookmakerů je, že policie už na všechny Rathovy úspory přišla. Pokud ale odborníkům ze sázkové kanceláře nevěříte, můžete si i tipnout, kde se další peníze najdou. Největší kurz - a to 1:12 - je na možnost, že bankovky budou schované v krabici od pračky.

Znáte další vtípky?

Pokud se chcete podělit o další obrázky, které si utahují z událostí okolo hejtmana a poslance Davida Ratha, pošlete nám je na mail mms@metro.cz nebo je vložte do našeho hlídače.

Komentáře

zpět na článek