metro.cz
Novomlýnská brána je projekt, který vzbuzuje kritiku. | foto: DaM

Odvrácená tvář Prahy: navštivte památky, které už neexistují

  14:10
Každé město se mění a staré budovy nehrazují nové. V pondělí se můžete jít projít po pražských památkách, které už neexistují. Naopak se můžete seznámit s některými kontroverzními projekty, které počítají se stržením starých budov.

Praha (ne)kulturní

  • Ve 20.00 začne v klubu K4 v Celetné 20 promítání přibližně půlhodinového dokumentu Praha (ne)kulturní.
  • Dokument se věnuje třem úzce souvisejícím tématům: urbanistickému rozvoji Prahy, památkové péči a fenoménu turistického ghetta.
  • Večer bude zakončen volnou diskusí s průvodci demoliční tour a scénáristou dokumentu Martinem Veselým.

Akce nazvaná Pražská demoliční tour začíná v pondělí od šesti hodin večer. Po zničených památkách a po kontroverzních stavebních záměrech, které se v Praze chystají, budou provádět Richard Biegel a Jakub Bachtík z Klubu za starou Prahu. Vyrážet se bude z tramvajové zastávky Těšnov.

Trase povede přes zbořené Nádraží Těšnov do Petrské ulice, kde stojí kritizovaná novostavba, pak se účastníci vydají do ulice Na Florenci, kde má vyrůst Florentinum, neboli největší administrativní budova v Praze, následuje ulice V Celnici, která je podle mnohých nejošklivější v Praze. Dále se lidé vydají průchodem do Hybernské, kde se seznámí s kauzou hotelu Central. Pokračovat budeme na náměstí Republiky k Palladiu a k Vltavě, kde chce investor postavit Novomlýnskou bránu.

Komentáře

zpět na článek