metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Hipsterka Martina Pavlová | foto: Martina Pavlová

Mladá krev: Nelíbí se mi ta nuda všude okolo nás, říká hipsterka

  7:00
Chtějí být vidět, často je ale na ulici nepoznáte. Hipsteři se snaží za každou cenu nejít s davem. Sami se jím ale občas stávají.

Punkáče, metrosexuála či technaře pozná asi každý zdálky. Rozeznat ale takového hipstera může být pro normálního člověka docela oříšek. „Hipsteři jsou většinou lidé, za kterými se na ulici otočíte, abyste se podívali ještě jednou, co mají na sobě. Pravidla v oblékání ale žádná nejsou,“ popisuje hipsterka Martina Pavlová (na fotce).

Hipsteři jsou vyznavači nového životního stylu, jehož cílem je snaha distancovat se od mainstreamu. Řada z nich se tak například vyhýbá fast foodům, neposlouchá populární hudbu či se nedívá na televizi. „Chodíte po ulici a čím dál víc se vám nelíbí všechna ta nuda,“ říká Pavlová, která dodává, že hipsterství je mezi lidmi natolik oblíbené, že se pomalu samo stává mainstreamem.

Kde vzniklo

  • Na vzniku slova hipster se prý podíleli představitelé beatnické generace.
  • Hipster byl původně výraz pro milovníka jazzu, později se však změnil ve výraz pro člověka, který se snaží jít proti proudu. Vyznavači stylu často sympatizují s hnutím hippies.

Komentáře

zpět na článek