metro.cz
Řidiče v srpnu zpomalí uzavírky. | foto: Profimedia.cz

Na magistrále se ve středu rozbliká semafor. Řidiče čekají změny

  14:27
Srpen přinese řadu dopravních změn. Nejvíc jich na řidiče čeká na Letné. Ve středu poprvé zabliká semafor na magistrále.

Pár metrů za Nuselským mostem ve směru do centra se objevily nové semafory. Ty budou ve středu spuštěny. "Do 5. srpna bude na semaforech blikat pouze oranžová, aby si řidiči zvykli. Poté začne semafor fungovat naplno," říká náměstek primátora Josef Nosek.

Město uvažuje o přechodech pro chodce

Pod novým světelným zařízením budou řidiči jezdit pouze ve směru do centra. Umístěno bude na křižovatce s ulicí Boženy Němcové. Druhý semafor, který měl řidiče zbrzdit při Michelské ulici, zatím město instalovat nebude kvůli plánované opravě povrchu ulice 5. května.

V případě, že se semafor na místě osvědčí, připouští město možnost, že by na magistrále mohly vzniknout také nové přechody pro chodce.

Otevře se Letenský tunel

Změny v dopravě na řidiče čekají také na Letné. "S koncem července končí práce v Letenském tunelu. Ten se od srpna pro řidiče opět otvírá," informuje mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš.

Po výjezdu z Letenského tunelu bude povolena jízda pouze vpravo do ulice Milady Horákové. Omezen provoz naopak bude v ulici Korunovační. Z té budou vozidla směrem na centrum vedena vpravo do dočasně zjednosměrněné ulice Jana Zajíce. V sobotu se pak na měsíc částečně uzavře Patočkova ulice v Praze 6.

Od srpna čeká na řidiče řada uzavírek.

  • Od 4. srpna do 1. září se opět částečně uzavře Patočkova ulice v Praze 6.
  • Řidiči budou jezdit po původní objízdné trase ulicemi Myslbekova, Pod Královkou a Bělohorská.
  • Letenský tunel se zítra otevře. Řidiči z něj však nebudou moci odbočit směrem na Korunovační ulici.
  • To se změní 1. září, kdy bude umožněn výjezd z Letenského tunelu do Korunovační ulice provizorním přejezdem v křižovatce Letenské náměstí.
  • Omezen bude také částečně provoz v ulici Veletržní.

Komentáře

zpět na článek