metro.cz

Další 1 fotografie v galerii
Čtenář naše v popelnici malou zoologickou zahradu. | foto: Jiří Rill

Potkani v popelnici jsou unikát. Přesto je v ní čtenář našel

  6:00
Krmítko pro potkany vyrobíte snadno, stačí nechat otevřenou popelnici. Slétnou se k vám i holubi.

Když šel včera Jiří Rill vyhodit odpadky, v popelnici objevil malou zoologickou zahradu. "Našel jsem v ní čtyři potkany," zmiňuje čtenář deníku Metro, který bydlí v Březinově ulici v Karlíně.

Potkan v popelnici je rarita

Deratizátoři se objevu čtenáře podivují. "Občas potkani vlezou do velkých kontejnerů, že by ale čtyři vlezli do obyčejné popelnice? To jsem nikdy nezažil," říká Hanuš Wagner ze společnosti WSI, která se specializuje na deratizaci.

Podle něj se však obyvatelé města nemusí bát. "Nedá se říct, že by byli potkani letošní léto přemnožení. Vše je v Praze v normálu," ubezpečuje Wagner. Přesto si na hlodavce stěžuje řada obyvatel. Přímo pod okny pobíhají například potkani obyvatelům Horňátecké ulice v Kobylisích. Problém na místě podle nich již téměř půl roku nikdo neřeší.

Zobou také holubi

Nejen potkani však chodí na zob na místa, kde se hromadí odpadky. "I holubi mají rádi vybírání košů. Vyfotila jsem, jak "bufetí" na Václavském náměstí," podělila se o zážitek čtenářka Kateřina.

Mimo odpadkových košů se městská zvěř ráda shromažďuje u stánků s rychlým občerstvením. "Potkany často potkáte na místech, kde probíhá stavba," dodává Wagner. Často se pohybují i v blízkosti obchodních center.

Komentáře

zpět na článek