metro.cz
Původně měla být magistrála zahloubena pod zem. To by ale bylo příliš nákladné. | foto: Satra, spol s.r.o.

Semafor magistrálu nezklidnil. Lidé mohou navrhnout řešení

  6:00
Ještě šest dní mohou lidé posílat připomínky, jak zklidnit severojižní magistrálu u budovy Národního muzea.

Semafor, který řídí dopravu ve směru do centra za Nuslekým mostem, má výsledky: kolony aut na mostě jsou delší než kdy dřív. Stěžuje si na to radnice Prahy 4. "Kolony aut na magistrále jsou delší. A nestojí už v Legerově ulici v Praze 2, ale na čtyřce na Nuselském mostě," říká zástupce starosty Prahy 4 pro oblast dopravy Jiří Bodenlos. "Je jen otázkou času, než si řidiči najdou objízdné trasy a permanentně ucpanou magistrálu začnou objíždět Michlí a starými Nuslemi," dodává.

Červená již řidičům v září nepadne

Semafor bude na místě fungovat do konce srpna. Město zatím pouze zkouší, jak by se zlepšil provoz na frekventované ulici. 

Dále také probíhá jednání o tom, jak omezit dopravu na magistrále u Národního muzea. Do 16. srpna může každý posílat své připomínky a návrhy ke zklidnění dopravní tepny na magistrát hlavního města. "V rámci posuzování vlivů na životní prostředí se k záměru na zklidnění magistrály může písemně vyjádřit každý Pražan," informuje Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která se také zasazuje o zmírnění automobilové dopravy. Řešení dopravy u budovy Národního muzea má několik variant, uvažuje se i o možnosti, zda by se do horní části Václavského náměstí neměly vrátit tramvaje.

Komentáře

zpět na článek