metro.cz

Další 2 fotografie v galerii
Takto by vypadala úspornější verze stavby. | foto: Archiv DPP

Tahanice o Veleslavín: Prodlužte tramvaj na Dědinu, navrhují lidé

  16:41
Odstavné parkoviště pro šest set vozů a terminál pro osmadvacet autobusových linek má vzniknout na Veleslavíně. Obyvatelé Prahy 6 mají na projekt různé názory.

Tři podzemní a dvě nadzemní patra bude mít nový autobusový terminál, který bude současně sloužit jako odstavné parkoviště. Zda však na Veleslavíně opravdu vyroste, není zcela jasné. Záleží, zda město získá dotaci na výstavbu prodloužení trasy metra A z Dejvické na Motol. Svou roli budou hrát také obyvatelé Prahy 6. Řadě z nich se totiž projekt nelíbí.

Terminál lidé vítají i odsuzují

Lidé se bojí, že parkoviště přitáhne do Prahy 6 další auta. Kvůli stavbě by pak měly na Evropské ulici vzniknout dva nové semafory. Lidé se bojí, že se kvůli nim budou na místě tvořit kolony. "Nejlepší by bylo, kdyby byla prodloužena tramvajová trať na Dědinu a terminál vznikl, jak město původně plánovalo, v lokalitě Dlouhá míle," říká Jiří John z občanského sdružení Veleslavín – Vokovice.

S ním ale řada lidí nesouhlasí. "Bydlíme na začátku Evropské třídy, kde jsou třicet let na "dobu přechodnou" instalovány zastávky pro autobusy do Kladna i jinam. S nadějí vzhlížíme k prodloužení trasy A, nakonec je logické, aby příměstské spoje končily na hranici Prahy. Snad to nebude trvat dalších třicet let," píše čtenářka Jitka Šedivá.

Komentáře

zpět na článek