metro.cz
Nemocnice Brandýs nad Labem | foto: Google Street View

Nemocnice v Brandýse zřejmě nezanikne. Zůstane v ní porodnice

  14:09
Ve středočeské brandýské nemocnici, které hrozí zrušení gynekologicko-porodnického, novorozeneckého, interního a chirurgického oddělení, by podle generálního ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavla Horáka mohla zůstat porodnice a následná lůžková péče.

"Zachována by měla být i plná ambulantní péče se vším všudy," uvedl dnes Horák na veřejném slyšení v Senátu k petici za zachování všech čtyř oddělení v brandýské nemocnici.

"Převažující názor je, že by v brandýské nemocnici měla být zachována následná lůžková péče, která je schopná poskytnout to základní zázemí," řekl Horák. Připustil ovšem, že jednání o restrukturalizaci lůžek mohou vyústit i v jiné řešení a že do dokončení krajských voleb k nějaké dohodě těžko dojde. "Petice bude jedním z podkladů, které budeme posuzovat," přislíbil.

Horák také uvedl, že brandýská nemocnice splňuje limit 500 porodů ročně, což je podmínkou pro její zachování. Předloni se v Brandýse nad Labem narodilo 756 dětí, loni 679. Letos se zatím brandýské porodnici narodilo 314 dětí, do konce roku by jich mohlo být 650, podotkl ředitel nemocnice Miroslav Kadlec.

Nemocnici hrozí zánik. lidé se bouří

  • Soukromá nemocnice se sedmdesátiletou historií, kterou provozuje společnost PP Hospitals má k dispozici celkem 168 lůžek.
  • Potýkala se ale s dluhy a její hospodaření provází spory s VZP o úhradu zdravotní péče.
  • Čelila insolvenčnímu návrhu, který ale zrušil Krajský soud v Praze.
  • Policie kvůli hospodaření nemocnice a jejím dluhům prověřuje několik trestních oznámení.
  • Organizátoři petice hájili zachování nemocnice s tím, že je spádová pro 90 tisíc obyvatel a je jedinou čtyřoborovou nemocnicí pro okres Praha - východ.
  • Petici řádně podepsalo přes 10 tisíc lidí, Senát ji tak bude projednávat jako celek.

Komentáře

zpět na článek