metro.cz
Lidé se mohou zapojit do úklidu svého okolí. | foto: Profimedia.cz

Praha 10 shání dobrovolníky na úklid veřejných prostranství

  14:06
Uklidit okolí svého bydliště, přilehlých parků či jiných veřejných prostranství mohou obyvatelé desáté městské části v rámci akce Čistý podzim v Praze 10. Radnice poskytne zájemcům o úklid pracovní rukavice a pytle na shromáždění odpadu a zajistí i jeho odvoz. Městská část se tak počtvrté připojí k celosvětové aktivitě Clean Up the World (Ukliďme svět). Občané mohou uklízet do konce listopadu.

 "Jedinou podmínkou je, že pozemek, který se bude čistit, je veřejně přístupný a nejedná se o uzavřený areál, dvůr domu či zahrady," vysvětlil zástupce starosty Prahy 10 Vladimír Novák.

Zaměří se i na velké torza různých konstrukcí

Praha 10 pravidelně spolupracuje na sezonních úklidech s místním sdružením ochránců přírody. Uklízelo se už například v Malešicích, Vršovicích a Strašnicích.
"Při této akci se zaměřujeme na větší rozsah úklidu volně odložených odpadů v ulicích, odstranění starých a nepotřebných prvků ve veřejných plochách, třeba torza různých konstrukcí, nebo vyklizení dlouhodobě problémových prostor," sdělil ČTK mluvčí radnice Jan Charvát.
Dobrovolníci, kteří mají zájem o úklid, by měli dát dopředu vědět, kdy a kde se bude uklízet. Pracovníci odboru životního prostředí jim zajistí pomůcky a odvoz pytlů, lidé je mohou kontaktovat na telefonu 736 499 364 nebo na e-mailu mms@praha10.cz.

V rámci mezinárodní kampaně Clean Up the World organizují skupiny dobrovolníků na celém světě úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území, likvidaci černých skládek a podobně. Do kampaně se každoročně zapojí asi 35 miliónů dobrovolníků z více než stovky zemí.

Komentáře

zpět na článek