metro.cz
Nová stanoviště kontejnerů | foto: Praha 4

Z ubytovny a kontejnerů chce mít Praha 4 umělecká díla

  10:47
Umělci se vyřádí na staré ubytovně na sídlišti Novodvorská. Začnou ještě tento měsíc. Stará stanoviště kontejnerů oživí graffity

V umělecké dílo se promění výšková budova na sídlišti Novodvorská. Radnice čtvrté městské části vyhlásila soutěž na grafické ztvárnění jedné její štítové stěny. "Soutěž se týká jak uměleckého návrhu, tak i vlastního zhotovení formou uměleckého 3D nástřiku," informuje iniciátorka soutěže, zastupitelka Prahy Lucie Michková.

Umělci mohou posílat své návrhy

Plocha nástřiku bude zabírat více než 460 metrů čtverečních. "Jsme proto hodně zvědaví, na jaké návrhy si výtvarníci troufnou," dodává Lucie Michková.

S obarvením se začne na jaře příštího roku. Grafický návrh nesmí být reklamou na konkrétní výrobky či služby. "Musí podporovat estetické vnímání a měl by se tak stát kvalitním doplňkem zdejší sídlištní zástavby," říká Michková.

Podle ní bude právě estetický dojem a cena za provedení hlavními hodnotícími kritérii přijatých nabídek.  Návrh výtvarníka, který speciální komise čtvrté městské části označí za nejlepší, představí úřad ještě před tím, než si umělci vezmou samotnou budovu do parády.

Kontejnery budou v malůvkách

Zpříjemnit cestu ke kontejnerům se lidem rozhodla radnice Prahy 4. Prostředí starých stanovišť na velkoobjemové kontejnery oživí barvami.

Nová stanoviště kontejnerů
Nová stanoviště kontejnerů

Nová stanoviště kontejnerů

Také opraví staré stěny stanovišť tak, aby se minimalizoval nepořádek v jejich okolí. "Zároveň chceme napravit majetkoprávní vztahy, protože stanoviště jsou v současnosti umístěna převážně na pozemcích ve vlastnictví hlavního města a používána bez jakéhokoli užívacího práva k dotčenému pozemku," vysvětluje mluvčí čtvrté městské části Michal Sochor.

Komentáře

zpět na článek