metro.cz
Stane se Vladimír Franz prezidentem? | foto: Adam Váchal, Metro.cz

Na internetu je největší zájem o Franze, lepí se mu na paty Rath

  11:40
Žebříčky nejvyhledávanějších slov ve Vyhledávači Google každoročně na základě milionů dotazů odhalují, čím společnost v konkrétní zemi žila, o co se zajímala nebo co ji trápilo. Trendy určují zejména výrazy, které v rámci žebříčku oproti minulému roku postoupily nejvýrazněji, tak zvaní skokani. Letos nás nejvíce zajímal zatčený hejtman David Rath a kandidát na prezidenta Vladimír Franz.

Zatím pouze kandiduje na prezidenta a už je nejvyhledávanějším českým "politikem" ve Vyhledávači Google. Vladimír Franz předběhl dokonce Davida Ratha, který se v kategorii nejvyhledávanější politici za letošní rok umístil na druhém místě. Na třetím místě se umístil současný prezident Václav Klaus, čtvrté pak obsadil Tomio Okamura.

Televize jde dopředu

Průzkum se však nezabýval pouze politiky, ale vším, co lidé do vyhledávače napsali. "Je zajímavé, že zatímco před pár lety obsahoval žebříček skokanů převážně nové technologie, které hledali pokročilí uživatelé, v průběhu posledních let se trendy v nejvyhledávanějších dotazech změnily. Přibylo totiž mnohem více běžných uživatelů," říká Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu.

"S touto změnou se logicky změnily i samotné dotazy a jejich zaměření. Letos vede televizní obsah zejména v podobě reality show a sportu a také politické dění. Ale stále ještě přetrvává i určitý zájem o online hry," dodává Zichová.

Nejvyhledávanější

Co jsme na ve Vyhledávači Google nejčastěji hledali

Nejhledanější sporty

1.      hokej

2.      fotbal

3.      tenis

Nejhledanější televizní pořady

1.      Hotel Paradise

2.      Prostřeno

3.      Partička

Nejhledanější se slovem “Jak”

1.      jak zhubnout

2.      jak sbalit holku

3.      jak zjistit heslo¨

Nejhledanější spojení s “Co je”

1.      co je tablet

2.      co je andy

3.      co je acta

Nejhledanější jídlo

1.      dorty

2.      kuskus

3.      pizza

Nejhledanější zvířata

1.      pes

2.      krtek

3.      ryby

Nejhledanější “2012”

1.         EURO 2012

2.         olympijské hry 2012

3.         Velikonoce 2012

Komentáře

zpět na článek