metro.cz
Stánek s tiskem a tabákem byl jedním z těch, které těžká technika odvezla z Václavského náměstí. | foto: ČTK

Z Václavského náměstí dnes zmizely další čtyři stánky

  9:16,  aktualizováno  16:51
Z Václavského náměstí v dnes těžká technika odvezla další čtyři stánky, většina z nich zmizela v časných ranních hodinách. Jde o dvě prodejny tisku a také první dva kiosky s občerstvením. Stánkařům na konci roku skončila nájemní smlouva s hlavním městem.

Majitelé, kteří dostali výpověď, postupně ukončili provoz. V uplynulých dnech odvezli pět stánků s tiskem a tabákem. Další kiosky ale zůstávají uzavřeny na svém místě. Kdy je majitelé hodlají odvézt, není jasné.

Diskuse kolem stánků na Václavském náměstí se vede už několik měsíců. Někteří kritici se obávali toho, že z centra zmizí tradiční prodej klobás. Podle poslední dohody ale mají zůstat dva s občerstvením, z toho jeden do poloviny roku, druhý do konce roku. Zatím nebude ukončen provoz jednoho stánku s tiskem a jednoho s květinami. Navíc zůstanou i další dvě prodejní místa s novinami, která jsou ale součástí městského mobiliáře, a dále prodejce turistických jízdenek.

Ještě letos chce hlavní město na horní část náměstí umístit prosklené kiosky ve tvaru lodě z dílny Cigler Marani Architects. Termín Praha nezveřejnila.

Komentáře

zpět na článek